Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce parere aveti despre ford focus ca fiabilitate????????????
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
sergiu1
as vrea sa-mi cumpar o asemenea masina,dar inca nu sint hotarit deplin.ajutati-ma sa ma hotarasc.
RCS
Trebuie sa specifici ce motor doresti sa aiba masina ,diesel sau benzina !
gogo
N-are importanta motorul decat ca si consum pret carburant. Masina din cate am auzit este foarte fiabila. Merita sa-ti iei una dar sa fie noua
Endo
Din cate am auzit este bine sa te feresti de "Grupul Tiriac"..sunt peste poate de scumpi la revizii si in general la tot ce inseamna "post vanzare". Si asta o stiu de la un broker de asigurari "Tiriac"
OMEGA
Nu inteleg de unde stie un broker de actiunui ca cei de la Romcar au preturi mari da in fine....
Daca n-ati aflat masinile importate de grupul Tiriac nu vor participa la SIAB!
Despre focus, are o stabilitate excelenta pe sosea, motorizari bune, la preturi mai au de lucrat!
Endo
E broker de asigurari, inclusiv asigurari auto, si e normal sa stie de la clientii pe care-i are si cu care discuta..
OMEGA
Aha
Laurentiu_007
De cand s-a lansat modelul asta, Ford a fost mereu laudata.Am auzit peste tot numai cuvinte de lauda la adresa lui Focus.Deci eu zic ca e o masina f. buna.
PLACINSCHI63491
:romania: :romania:

Sfatul meu ,daca gasesti incearca un TDCI de 116 CP scurt cu 4 portiere ,nu se compara ,este net superioara [stabilitate,silentiozitate,demaraj 11 s, viteze de peste 200 km/h, consum mic, cauta la sectiunea second hand, SUCCES!!!!
G e o r g e
sa incerce sa gasesti ca ai tu la vanzare unu' biggrin.gif
PLACINSCHI63491
Da, dar merita masina, este super!!! :romania: :romania:
V l a d
de aia o vinzi, ca esti asa multumit de ea?
PLACINSCHI63491
Sincer nu m-as desparti de ea dar s-a marit familia si vreau sa cumpar un tord mondeo turnir [incap schiurile bagaje etc.] Motoarele TDCI de la FORD sunt foarte fiabile, economice, distributie pe lant, insonorizare mai mult de cit buna (la fordul meu scuturile de la roti sunt antifonate cu un gen de mocheta speciala )
Botezan65337
parerea mea sa mai schimi marca,incearca ceva japonez...ai sa vezi ca vei fii foarte multumit...daca te utit la testele pe 2005 in germania la clasa kombi,japonezele is lideri la tot;confort,siguranta,stabilitate,consum,pret..
sorin63997
Focus a primit multe premii pt fiabilitate in toata lumea. Deci o fi bun la ceva... Trebuie doar sa te impaci cu designul din interior. E o masina care place sau nu place categoric.
Moca61990
NOUL FORD FOCUS........FRANE SPATE PE TAMBURI....RUSINICAAA, ASA CEVA NUMAI LA LOGAN MAI GASESTI IN 2006
Lucian55
Frane pe tambur la varianta aia cea mai ieftina
Arunca un ochi pe la Trend sau Ghia
Cornel001
Pana si Ghia are tamburi din cate stiu... eventual motorizarile 2.0L sa vina cu discuri standard...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.