Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Turbo Minivan 12.x sec pt 1/4 mile
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
f1anatic
Timpul pe sfertul de mila este considerat aici drept un excelent indicator al performantzei masinii. 1/4 dintr-o mila...face cam 400 de m plus o tzira.

http://www.turbovan.net/van.html

Spre exemplu...un Legacy stock o scoate cam in jur de 14 sec.
f1anatic
http://www.masini.ro/forum/posting.php?mode=reply&t=4463

QUOTE
The TRUTH about minivans
In the April 2003 issue of Car and Driver, Pat Bedard has a great column about cars as self-expression. "It's spring. Do you know what you're gonna wear?" He refers to cars as costumes, then notes, "cars are the way we tell friends and strangers what to think of us." About halfway through the article appears the following paragraph:

If I could have any costume I wanted, for everyday getting-there wear, I'd choose a minivan. Those fearing they'll be seen in a minivan have it all wrong. Nobody will see you. Nobody will even look. Minivans are invisible. Nobody wants to see them. They shed witnesses like DuPont's SilverStone sheds bacon fat. Give me a light grey one, a little dusty, and I'll get down the road beneath all notice. Ever see a minivan pulled over by the speed squad? Of course not. Enforcers click on interesting cars, not appliances.


Pot spune ca este complet si perfect adevarat.

Food for thought.
Lucas
O masina "adevarata" in adevaratul sens al cuvantului. O bestie. Foarte frumos ce pot oamenii sa scoata din masini. Imi place ca a preferat sa isi faca o masina puternica si cu aspect de "serie" decat sa-si bage bani in tuning exterior si in muzica. Super. Ganditi-va ce face la liniutze la semafoare!!! Cred ca ii omoara pe toti. :bandit:
Andrei Suzuki
Si ce-are domne daca banii in muzica? biggrin.gif
Lucas
Andrei nu o lua ca un apropo. Chiar sunt pro muzica de calitate in masina dar sunt putin nervos ca nu mi-au sosit banii ca sa imi pun si eu muzica. :evil: De aia am zis ce am zis in mesajul de mai sus.
No offence
Lucas
Andrei nu o lua ca un apropo. Chiar sunt pro muzica de calitate in masina dar sunt putin nervos ca nu mi-au sosit banii ca sa imi pun si eu muzica. :evil: De aia am zis ce am zis in mesajul de mai sus.
No offence
Andrei Suzuki
Am inteles din prima.biggrin.gif Nu trebuia sa scrii de 2 ori. tongue.gif
Lucas
biggrin.gif
Mi s-a blocat calcu si am tot apasat pe "trimite" si a trimis de doua ori
Maff
Mda, nice van, dar adevarul este ca acolo gasesti cam de toate daca vrei sa-ti tunezi masinuta si la preturi acceptabile.........Aici nu prea sunt firme si din cauza asta cele care sunt isi permit sa bage preturi nesimtite......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.