Help - Search - Members - Calendar
Full Version: C4, asa arata mai potrivit....
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen > C4
cristian47139
M-am hotarit sa-mi iau masina si am si dupa ce am strecurat toate ofertele a ramas C4 Coupe...pt ca la mine designul e primul factor... (lucrez in domeniu), dar as fi preferat ca modelel sa fie pe dos...cu argumente, evident.

Nu e asa ca Coupe-ului ii sta mai bine cu 4 usi si vice-versa?
Din cauza ca se termina mai brusc (coupe) asta inseamna ca acoperisul e mai inalt pe o lungime mai mare, cuprinzind si zona din spate unde asa si trebuie sa fie la o masina de 5 usi in care pasagerii din spate sint un lucru obisnuit, pe cind cele sport au o panta mai accentuata spre spate, pt ca sint sport (doh)si mai ales pt ca 2 persoane este cazul cel mai uzual

Asa ca....voila!




guerilla
blink.gif
pai... e mult mai bine asa.
imi place cum arata.
tu ai modificat pozele?
Lucas
Nu vreau sa intru in conflicte cu altii dar designul e subiectiv. Parerea mea : nu-mi place asa de mult cum arata C4-le. de fapt nu-mi place nici o masina de la citroen. Parera mea. Numai bine
Maff
C4 nu prea imi place, imi place mai mult C5-ul.Arata oricum mai bine in forma originala.
Moca61990
Ai facut o alegere super, buna!
Eu ma chinui de 2 luni sa imi iau masina.
Am avut de ales intre A3, VW golf V, New Focus si New Leon
Bineinteles ca am ramas la un C4 SX Pack, dar varinata berlina.
Arata mult mai bine cu jantele de 17 si pavilionul vitrat, plus ca daca ii mai faci si geamuri fumurii, bate multe masini la aspect.
Pretul e mult sub masinile enumerate mai sus cu aceleasi dotari, garantia este aceeasi iar HDI-ul facut de Peugeot a luat locul 1 la motoarele diesel.
In concluzie nu conteaza ce spune lumea despre masina asta, daca ne luam dupa lume toti am avea BMW-uri smile.gif)
Bafta !!
Cornel001
Garantia nu este aceeasi... La Focus nu e chiar din bara in bara 4 ani, dar oricum difera...
Si mai sunt si alte aspecte, cum ar fi trenul de rulare, tinuta de drum, cutia de viteze, trainicia constructiei...
Dieselurile de pe Pejo-Citroen au fost dezv. in colab. cu Ford.
tiberiu67102
arata fff bine coupeul in forma asta,berlina nu-mi dau seama exact insa cupeul e splendid.tu ai modificat pozele??poate ar trebui sa le trimiti la citroen,ar fi o idee buna.
el_ovy
Mie sincer imi plac asa cum sunt! Parerea mea. Mie nu mi se pare ca ar arata mai bine invers.. Coupeul arata foarte bine in 2 usi biggrin.gif . Cred k mai bine ar fi fost sa fie amanoua in caroseria coupeului. biggrin.gif repet.... parerea mea :angel:
cristian47139
pozele sint modificate in photoshop...
oare pot face o comanda speciala?? arigato.gif
glumam
am optat pt VTR cu tavan de sticla (must pt mine..bine ca exista. de cind am vazut jurassic park)

pt cei care au deja..
la ce varianta(coupe) exista faruri care se rotesc dupa roti?
oare se pot negocia pragurile alea faine pe care scrie citroen la vtr?
tre sa ma duc la sediu sa dau comanda (aviatiei) si as vrea sa stiu cam ce pot "forta" ca bonus la o negociere..un presh, un breloc etc.
el_ovy
QUOTE(cristian47139)
pozele sint modificate in photoshop...
oare pot face o comanda speciala?? arigato.gif
glumam
am optat pt VTR cu tavan de sticla (must pt mine..bine ca exista. de cind am vazut jurassic park)

pt cei care au deja..
la ce varianta(coupe) exista faruri care se rotesc dupa roti?
oare se pot negocia pragurile alea faine pe care scrie citroen la vtr?
tre sa ma duc la sediu sa dau comanda (aviatiei) si as vrea sa stiu cam ce pot "forta" ca bonus la o negociere..un presh, un breloc etc.


Pai farurile directionale sunt optionale la VTR Pack (si sunt vreo 650 euro), si la VTS sunt in standard.... De negociere nu stiu biggrin.gif Bafta
marius68582
ai facut treaba buna cristian,macar la oha si ar trebui sa le trimiti un mail celor de la citroen cu pozele.caroseria coupe-ului cu patru usi arata mult mai bine decat varianta originala construita de ei.
cristian47139
pai mi-au zis niste prieteni ca deja e p'acolo... nu ma verifica.
chiar se mirau cind au auzit ca eu am modificat-o... am psd-urile smile.gif
Aurel - Mircia84816
Ca veni vorba de formele celor 2 variante C4: arata mai bine asa cum sunt! Vorba lui nea Nicu Vacaroiu: parrerrrea mea....hic!
Iti dai seama mai bine cand te urci in oricare din ele (atat ce sofer, cat si ca pasager).
Acum, e tot la fel de adevarat ca pot fi gasite parti bune si rele la ambele variante (obiective sau nu), pana la urma e o chestiune de gust.
Cele bune!
liviu81555
Frumos!!! (despre modificari)) :wave:
Il sustin pe Cornel in ceea ce priveste aspectele enumerate de el la focus!
Dar fiecare dintre modele are ceva-ul lui!
Multi cumpara o masina influentati de look si nu de performante tehnice, care daca ne uitam nici la C4 nu sunt de neluat in seama, dinpotriva la versiunea 1,4 are 90 cai si nu 80cai cum am eu pe focus!!!
Singurul lucru greu de intretinut la C4 mi se pare displai-ul central odata ce se umple de praf!!!
""Toti trebuiesc respectati indiferent de alegerile lor!""

Fost , si actual posesor de Citroen AXEL 11R In stare de invidiat!!! O masina facuta pentru drum!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.