Help - Search - Members - Calendar
Full Version: telecomanda la seria 5 an 2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 5
Dan27
am si eu o problema,nu mai imi functioneaza inchiderea centralizata din telecomanda.Precizez ca alarma nu am.Initial m-am gandit ca ar fi bateria din cheie de vina,dar nu e pt ca am aflat ulterior cheia nu are baterie ci un acumulator ce se reincarca de la contact deci teoretic nu ar trebui schimbat.In fine,am desfacut cheia(era lipita)si am masurat tensiunea la acumulator(de fapt arata tot ca o baterie dar pare sudata) si exista curent,deci cheia nu e de vina..cam ce altceva ar putea fi?sugestii?
Impuls
Daca bateria (acumulatorul) din cheie are tensiunea necesara asta nu elimina posibilitatea ca emitatorul din cheie sa fie defect. Poate fi chiar butonul (contactul) de vina.
Poti avea probleme si la receptor - cel situat in masina.
Ai verificat sigurantele? Ai o "harta" cu sigurantele care iti explica cui apartine fiecare siguranta.
Daca totul este ok du-te la dealer. Ei au toate codurile de chei si iti pot spune imediat de unde provine defectul. Nu trebuia sa strici cheia.... :bash:
Dan27
sper ca nu am stricat-o,atata ca intradevar se vede acum ca am desfacut-o..mersi de raspuns.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.