Help - Search - Members - Calendar
Full Version: E lada niva 2005 diesel potrivita pt o femeie singura?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Morwen46899
Salut, as vrea sa stiu daca cineva poate spune ceva despre noua Lada Niva 2005 cu motorizare Diesel. Se pare ca nu a intrat inca in tara dar va veni in curand.
De asemenea, as dori un sfat; este Lada NIva potrivita pt o persoana ca mine- sunt singura, doar cu o mama in varsta, si nu prea cunosc deloc mecanica. Mi-ar place sa am un 4X4 la pret accesibil, dar nu as vrea sa stau cu ea prin service, sau sa raman in pana prin padure, cu mama cu tot... Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi?
Multumesc, si toate cele bune.
Hampu The Great
Curioasa alegere...
Sunt o sumedenie de alte masini mult mai potrivite pemtru o femeie singura..

Ca posesor de Niva, cumparata de noua in 1999, pot sa iti spun ca nu am avut probleme majore cu ea dupa perioada de garantie. Pana atunci mi-au tot cazut una alta...dar dupa 1500 de km. (cred) si pana acum (75 000) nu am ramas decat o singura data in padure, si atunci din cauza unei curele slabite.

Este o masina incomoda pe care o revinzi destul de greu atunci cand te-ai saturat de ea, si mult sub pretul pe care l-ar merita, cu un consum mare (chiar si la diesel), relativ greu de intretinut (ma gandesc aici la greutatea cu care poti face rost de unele piese si la sursa lor de provenienta, in principal micii traficanti din Obor)..

Pe de alta parte e cel mai ieftin 4x4 disponibil pe piata la acest moment, nu te face de rusine cand ai de trecut dealul, vadul, sau stratul de zapada, si iti da o anumita siguranta pe sosea prin faptul ca e inalta, robusta, solida si sovietica....

In concluzie daca ar fi sa imi cumpar inca odata Niva....mi-as lua Skoda.
madalina
Pentru ce vrei 4X4? Ai de facut drumuri in off-road sau vrei sa iei un 4X4 pentru sosea?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.