Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Honda FR-V pareri
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Honda
EMaiL40336
ce parere aveti despre Honda FR-V ca vreau sa ma duc la drive test si se zic destul de multe lucruri bune despre ea
EMaiL40336
...
gabi4
din cate stiu are 3 locuri in fata..era una in mall in iasi si finisarile mi s-au parut cam nu prea..in fine scaunele din fata cam inguste..schimbatorul este amplasat pe bord..

mie cel putin mi s-a parut super

de ex varianta de 2.0 litri pe benzina de 150 de CP la un pret cip de 19500 E are ceva dotari pe ea: abs, ebd, vsa,ebd, o groaza de airbaguri,xenon,+....

eu zic ca se merita biggrin.gif
Stefan43852
la banii astia iti iei Passat de 2.0 TDI / 140 CP (CIP 18850)
Si totusi e VW
madalina
Si pe unde e VW din punct de vedere al fiabilitatii si unde e Honda?

Pacat ca Romania nu prezinta interes pentru Honda...
G e o r g e
si totusi e VW adica si totusi pica repede, are piese scumpe si service naspa ? blink.gif
gabi4
cateodata nu trebuie sa te iei numai dupa fiabilitatea unei masini...mai trebuie sa iti si placa acea masina, sa fie o masina sigura, mai sunt o groaza de alte criterii...

de ex nu mi-as lua forester, care dupa mine e o masina hidoasa rau ca design numai de dragul ca e masina japoneza si sta bine in topurile de fiabilitate

George n-am nimic cu masina ta..asta mi-a venit in minte prima data :angel:
madalina
Prima data te gandesti pentru ce ai nevoie de acea masina: oras, masina de familie, masina de mers la munte etc etc. Apoi alegi in interior clasei respective in functie de criteriile personale.

Nu se duce nimeni si spune iau masina x pentru ca e pe primul loc in nu stiu ce studiu de fiabilitate, fara sa-l intereseze ca este o masina de 2 locuri iar el are nevoie de o masina pentru o familie cu 3 copii.
gabi4
pai voi cam asha va exprimati...ce ati alege intre vw si honda pai honda ca e mai fiabila..si daca nu imi place honda..tot honda aleg ca are +30% taxe vamale blink.gif ??!!!

si ce aveti cu vw?? sunt masini f bune...daca voi ati avut nu stiu ce vw si ati avut nu stiu ce motorizare puturoasa pe ea si nu ati fost multumiti asta nu inseamna ca aveti dreptul sa faceti marca vw de cacao pe forum
madalina
Raportul calitate/pret la Vw este foarte slab.

In Romania se adauga serviceul execrabil si atitudinea importatorului.

Plus magarii de genul : platesti o dotare obtionala minora si te trezesti cand primesti masina cca nu exista.


Honda 30% taxe, dar prin leasing platesti 6% si nu ai probleme..

Decizia o ia fiecare, nu i se impune nimanui nimic. Daca cineva solicita o parere ceilalti useri isi spun parerea.

Argumentul "si e VW" ce inseamna? Ce intelegi tu prin el? E ceva de bine sau ceva de rau ca e VW?
M.71537
VW (mai ales passat) este in pom cu fiabilitatea, si nu dupa statistici ci dupa cati ajung la service in romania cu ele, si la cati bani ajung sa bage in ele !
...si sa nu mai vorbim de performante, stabilitate, ....

si la un passat dupa 2 ani ii scade valoarea la jumatate ! pe cand o honda de 2 ani se vinde aproape cu acelasi pret cat a fost noua.
de ex. o Honda Accord din 1995-96 are valoare mai mare decat un passat din 2001-2002 ! in orice tara, inclusiv romania.

FRV nici nu se poate compara cu un passat deoarece sunt clase diferite de masini.
Mihai63554
QUOTE(Stefan43852)
la banii astia iti iei Passat de 2.0 TDI / 140 CP (CIP 18850)
Si totusi e VW


Stefan...pe scurt....poti sa faci singur o statistica rapida pe forumuri....apropo de fiabilitate....vezi cate topic-uri cu probleme sunt la vw/seat/skoda/audi si vezi cate sunt pe la hondele astea pe care tu le renegi, probabil fara sa le cunosti...

eu am seat leon, dar m-am saturat...turbine si tot felul de prostii. Am 2 prieteni care au honda accord, ambele pe benzina. Nu pot sa-ti exprim cat tind catre aceasta masina. O masina este facuta ca un obiect care sa te ajute, ci nu sa te incurce si asta fara sa pui satisfactia pe care poate sa ti-o dea masina, atunci cand o conduci. Si asa viata iti ofera o groaza de stress-uri...de ce sa-ti mai adaugi unul la lista, cumparandu-ti un vw...smile.gif)...glumesc! dar adevarul este ca s-a cam dus vremea cand acest brand insemna ceva...acum este doar o umbra a trecutului si traieste din asta...probabil politica gresita pe care au adoptat-o...nu stiu...
mocanu92566
QUOTE(madalina)
Si pe unde e VW din punct de vedere al fiabilitatii si unde e Honda?

Pacat ca Romania nu prezinta interes pentru Honda...

in germania in catalogul ADAC pe primul loc se situiaza marca honda apoi toyota
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.