Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jeep Grand Cherokee
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Jeep
Maff
A aparut motorul diesel nou pentru Grand Cherokee
3.0CRDi 215cp
Maff
Cu o plensa de bord mai bine lucrata si din cate am citit un interior mai incapator.
Maff
O mica schimbare la farurile fata.
Maff
:angel:
Maff
:wave:
Maff
:brilsmurf:[img]http://www.auto-moto.com/phorum/files/grand_cherokee_wh_interior[/img]
[img]http://www.auto-moto.com/phorum/files/grand_cherokee_wh_interior[/img]
Maff
bogdan47077
da..superb..am pe cineva care se lafaie intr-un d-asta prin state si mi-a zis ca e tare frumos interiorul fata de restul! chiar e o surpriza placuta aparitia asta!!
Dan50180
A aparut si la noi, motorul e Mercedes si are un cuplu de vreo 500 Nm! Cica e o bestie Diesel! :bandit:
Maff
Am vazut acum cateva zile una pe strada, dar avea numere de Italia.
Otto73
ce parere aveti de noul grand cherokee SRT8 ve va apare in toamna?
majoros sebastian
Buna,stie cineva despre modelul Cherokee din 2000=2001,modelul ala patratos,cum e cu motorizarea diesel de 2.5???
Vreau sa iau unul dar nu stie nimeni nimic de el.
zapp_robert
QUOTE(majoros sebastian @ Oct 3 2007, 07:41 PM) *
Buna,stie cineva despre modelul Cherokee din 2000=2001,modelul ala patratos,cum e cu motorizarea diesel de 2.5???
Vreau sa iau unul dar nu stie nimeni nimic de el.


Motor slabut daca vrei sa-l folosesti mai in forta. Consumul mediu e cam 7%, deci rezonabil, dar nu are nimic dintr-un Jeep adevarat. Prea puturos, si are si un sunet de tractor... In rest, nu e rau
V L D
Grand-ul nu cred ca a avut motor de 2,5 doar de 3,1 si 2,7 pe modelele din 2001-2005 parca. Cel de 3,1 era de la fiat si dezvolta 140 de cp avea un prieten de-al tatalui meu si era cam varza tot timpu i se strica . Cel cu 2,7 e mai bun mai puternic si mai ieftin la prima inmatriculare. thumbsup.gif
La interior modelul de prin 2004 ala mi-a placut ca finizaje.
Noul model sincer sa fiu nu mi se pare prea reusit la interior iar motorul de 190 de cai 3,0 nu e cine site ce ager plus ca ai o pozite de condus ciudata.
Is curios noul model ce senzatie ai in el .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.