Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Peugeot 206 sw
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot > 206/207
Glaveanu45558
Mi-a intrat masina asta in cap blush.gif .....la figurat, normal biggrin.gif ....pe site-ul oficial din Romania o configureaza numai cu motorul 1,6 hdi fap 110 cp(ceeea ce e super!!) DAR pe site-urile altor concesionari nu apare motorizarea asta!!!
......stie cineva ceva despre masina asta?(ca nu prea am vazut in circulatie...)
Mie mi se pare fain conceputul de sw...
tx anticipat!
RUE
e faina, si eu m-am uitat dupa ea acum o luna pe net. parca asta de 110 cp nu era pe site in romania. mi-a zis de ea un amic din germania care are de 1-2 ani deja. e multumit. parca a zis ca pe la usi a avut ceva probleme. dieselul peugeot est f recunoscut. consumul e f bun, putin mai mare decat clio dar clio are caroserie mai mica si nu le poti compara.
eu am mers putin cu 206 dar mic si cred ca spatiul pe scaune e acealasi iar la cel din fata dreapta e cam claustrofob caci vine bordul peste tine, piciorele intra sub bord. e ceva destul de scumpa dar cred ca era pretul de start pe la 12500 la sw diesel.
depinde sa ti placa sw urile caci altfel sunt multi care nu le agreaza. la sh de obicei astea caravan st cam cu 1000 mai ieftine decat berlinele desi noi st mai scumpe.
preturile de intretinere cred ca daca stii sa o ingrijesti si nu o accidentezi mergi mult cu ea. mai ales ca un diesel cu mototrina buna treb sa tina mai mult ca un benzinar. pretentioasa iarna cu bujii, baterie si motorina buna.
la sh nu stiu, imi par destul de scumpe si nu prea vad pe la noi, dar un amic are astra caravan diesel si 8 mil sa sch ceva garnituri ca pierdea ulei, apoi acum nu i mereg AC ul, si costa 15 mil sa l faca.. astea apar, si dupa ce dai tot ce ai pe o masina buna si nu ai garantietreb sa cam faci foamea sa o mentii cu diversele probleme.


noroc.
Maff
Din pacate spatiul interior este foarte mic, eu am mers cu un 206 SW al unui prieten si m-am simtit foarte inghesuit.Motorul de 1.6 HDi este bun dar din pacate la noi nu e in oferta.Nasol.Dar din ce am mai spus, e ceva obisnuit ca la noi anumite motoare sa nu existe in oferta.............
Glaveanu45558
:wave: multumesc de detalii.....am fost azi la concesionar....a parut surprins cand i-am zis de modelul starline cu 1,6 hdi....cica vine la comanda si numai pe 206 berlina.....
m-am invartit eu pe acolo si am decis:307 break 1,6 hdi 110cp arigato.gif ....pe 307 il stiu ca are mamitzul meu asa ceva(l-am vazut si in caz de impact;vezi topic) ....ca si asa imi cam imi plac masinile mari: bicycle:
blush.gif asa ca....va dau dreptate:la 1,85 si la kg-ele mele as fi stat tareeee, tareeee inghesuit in 206sw....sau desfintam bancheta din spate biggrin.gif
concluzionand, cica masina imi soseste prin iulie ca nu e pe stoc:beer: .....pana atunci mai strang bani de rate( eurial rules! )
p.s. m-a va usuca casco :coffee:
band.gif
Maff
Eu zic ca ai facut o alegere buna.206 este mai mult masina pt soferitze decat pentru barbati.Este cam mica si destul de incomoda pt cineva mai masiv.Eu nu m-am simtit bine in 206.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.