Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SFAT - Masina noua
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Mihai 36955
Tot ma invart in jurul a catorva masini si parca nu gasesc ce vreau.
M-ar interesa o masina de clasa medie/compacta, cu un motor DIESEL puternic ( un 1.9/2.0 ) cu cutie de viteze manuala si sa fie fiabila si sa coste in jur de 16.500 EUR CIP
Ce sugestii aveti sa-mi dati . Multumesc
aaa44038
La 16.500 CIP posibilitatile sunt nelimitate (Megane,Laguna,Golf,Bora,Octavia,Astra,307,C4,Corolla,Civic etc.,etc.)
Acum de ce vrei Diesel de banii aia ma depaseste,mai bine ar fi un motor pe benzina ceva mai ieftin si mai rapid,iar de diferenta de bani bagi benzina.
Sabin43974
QUOTE
Acum de ce vrei Diesel de banii aia ma depaseste

Pentru ca are diesel si a vazut ce poate face un motoras mic, dupa un Chip tuning.
Pentru ca pe un motor puternic poate face mult mai multe. biggrin.gif

Mihai, eu am Bora la serviciu, de anul trecut. E forjata la maximum. Nu am avut probleme cu ea. Eu i-as face un Chip Tuning, doar ca nu ma lasa astia de la lucru. In afara consumabilelor, nu am avut alte probleme.
A, mici avarieiri can mai conduce si sefa. :bash:

P.S.: Vezi ca mai e o discutie similara. Si ar intra si un Opel Astra Classic II, dar e doar de 1.7 D.
CRG
eu am dat 16,477 EUR CIP pe ea, da' cre' ca s-a terminat stocul
Impuls
Am un bun prieten in Romania acre are o Octavia break 4x4 diesel. Din cate imi spune el este foarte multumit. A avut o data o problema cu nu stiu ce senzor special si nu mai tragea masina. L-a schimbat si acum este ok.
G e o r g e
problema prezenta la toate VAG urile
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.