Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Set de 4 jenti 5,5x13'' CMS Dionysos din aliaj pentru Matiz
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Cauciucuri/Roti
lucian14
ASTEA LE-AM GASIT LA 8 MIL. SI CEVA SI SUNT CURIOS DACA MERITA BANII...
MAI STIE CINEVA OFERTE?
lucian14
Na ca am gasit si o poza ... mie imi arata ok jentile astea ... mai ales ca rezolva si problema cu indoitul la gropile din tzarisoara noastra tongue.gif
eddie
Lucian,jantele arata super,cred ca sunt 55X13,iar cu indoitul,sa stii ca nu pe fata vei avea surpriza,ci pe spate se indoiesc jantele cand dai in gropi,de nici nu stii....si eu am indreptat 2 pentru o gropita.Cea din fata a rasuflat aerul,asa am aflat,dupa vreo 100 de km.Pe fata nu se vedea nici o indoitura.Dar noroc ca exista meseriasi in indreptat jante,nu mai mi-e frica asa mare de dat in gropi....
lucian14
dar cat costa roluitul unei jenti... ca decat sa le indrepti saptamanal mai bine cumperi un set de aliaj si ai scapat de griji si timp pierdut nervi si munca la pene !!!
eddie
Si astea de aliaj se roluiesc,am roluit eu 2 bucati cu 800.000 lei,pret cu toate alea-alea.Nu au fost foarte indoite,dar cea de pe fata a pierdut aerul dupa 100 km.Si indoiturile erau pe interior,la exterior nu se vedea nimic...
VECTOR
lucian...ce fel de cauciucuri merg pe jantele alea? banuiesc ca nu cele standard de pe matiz...
V l a d
deci se muta la tuning...
Lucas
Poi jante din acestea am vazut in Metro din Baia Mare dar mai ieftine. Mi se pare la 1,7 mil lei. Uita-te si in Metro din localitatea de unde esti. Trebuie sa fie. Sau nu numai in Metro. Poate gasesti in Supermarketuri cum ar fi Carefour etc. Bafta
lucian14
sigur merg cauciucele de 155 cu 13" cred ca-s mai late doar putin...
daca ar fi in metro la 1,7 mil ar fi misto arigato.gif
VECTOR
in metro constanta sunt 7 mil. setul de 4 buc. ma uit si eu de mult la ele si nu stiu ce sa fac. cred ca o sa le iau pana la urma
mike.omega
Inainte de a le cumpara, fa bine si monteaza unele pe masina biggrin.gif
Am vazut unele pe un matiz albastru in ct si aratau jalnic, parera mea :angel:
lucian14
jantele originale sunt de 4,5J astea-s de 5,5J oare o sa frece pe aripa (ca-s prea late) ?
Lucas
Hmm. Probabil dar nu ma pronunt. Este un taxi in oras tot Matiz si si`a luat jante din astea. O sa merg o data cu el si o sa il intreb daca freaca in contra aripa. Dar iti spun ceva. Nu cred. La oradea la tuning-show-ul ala a fost un tico cu muzica etc si avea si jante din astea si l-am intrebat daca freaca si a zis ca numai daca vireaza la maximum freaca. Dar la tico sunt in standard de 12 nu de 13 ca la matiz. Oricum o sa il intreb pe taximetrist si iti voi spune.
George48311
QUOTE(lucian14)
ASTEA LE-AM GASIT LA 8 MIL. SI CEVA SI SUNT CURIOS DACA MERITA BANII...
MAI STIE CINEVA OFERTE?


In Metro max 1.665.000, promotia a inceput de joi tine pana pe 16.06
lucian14
am vazut si eu promotia!!!
le-am vazut si eu montate pe un matiz si arata cool tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.