Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mitsubishi Pajero (94-98)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Andrei45798
Salutare.... Sant in perspectiva achizitionarii unui Mitsubishi Pajero din perioada 94-98 (generatia trecuta) . Pentru orice posesor sau fost posesor al unei astfel de masini intrebarea mea este: merita investitia? Imi doresc o masina care sa faca fatza noroaielor si zapezii iarna pe drumuri de munte, nu conditii extreme. Nu ma astept la un consum foarte mic dar vreau sa stiu daca este o masinia fiabila (costuri de intretinere, piese etc). Ce probleme pot apare si care varianta e mai buna cea in 2 sau in 4 usi? Multumesc P.S. : Orice raspuns este binevenit
Ovidiu31432
chiar nu raspunde nimeni la acest topic?!? Ma intereseaza si pe mine...

multumesc.
CLAUDIU53335
Pot sa iti dau cateva informatii. Eu am un Montero Sport (Pajero Sport, pt Europa) din 1998, aprox 148000 km. , benzina
consum mediu 15 %, la o capacitate de 3000 cmc, 6V
masina este puternica si foarte buna off road
probleme > un oarecare consum de ulei, la reprezentanta mi-au spus sa schimb semeringurile, aprox 162 euro
ceva probleme la mecanica pe fata, respectiv cap de bara, pivot, probleme normale pentru soselele din Romania
masina este foarte stabila, ca un tanc
alte probleme mai serioase nu am avut
am achzitionat-o la pretul de 8300 euro si am mai investit in ea aprox 1800 de euro (schim ulei cutie, motor, filtre, am schimbat cureaua de distributie si alternator, role, bujii, fisele de la bujii, placute de frana, etc), la reprezentanta
Alex74531
In manual constructorul da un consum acceptat de ulei de 1l/1000 km, in functie de stilul de conducere sau regimul de mers al motorului.
Intr-adevar, masini foarte bune. Pentru cunoscatori.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.