Help - Search - Members - Calendar
Full Version: C2 ramas fara directie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen > C2/C3
radu45620
20 ian 2005 /9900km dupa iesirea din parcare, in marsarier am ramas complet fara directie asistata, acrosand Yaris-ul unui vecin; mi-a trebuit toata forta bratelor si a corpului pentru a misca volanul si a o readuce cat de cat pe trotuar. Dupa 5 ore de stat in service ATS mi s-a explicat ca au fost niste erori la servodirectia electrica, erori ce nu vor mai reaparea
27 apr 2005 / 13900 km ieri am ramas complet fara asistarea directiei, de data aceasta la viteza de 40km/h aproximativ, masina indreptandu-se spre un refugiu de tramvai
- exista probleme similare constatate de posesori C2, C3 (cu acelasi tip de asistare variabila comandata electric a directiei)? la mai putin de 10.000 km?
- intrucat acum directia functioneaza doar partial, as dori sa fac o expertiza independenta la politia rutiera sau la RAR pt verificarea omologarii acestui tip de directie. unde oare se poate face asta?
- sa existe o legatura faptul ca masina are cruise control (pilot automat) de care ma folosesc destul de des? acesta optiune este f rar comandata in ro
multumesc
radu

modelul pus la coltz:
C2 1.4 Hdi pack clim + cruise control inmatriculat 24 august 2004
Nero
Am auzit exact acelasi tip de problema la Toyota Corolla (i s-a intamplat unui prieten, din pacate el avea viteza mult mai mare, el a scapat nevatamat dar masina nu). Nu cred ca are legatura cu pilotul automat, asta controleaza doar alimentarea cu combustibil.
Dragos64713
Mie mi-au schimbat servo la 15000km.Facea f urat la denivelari.Spuneau ca nu se intampla nimic,doar zgomotul fiind problema.C2 1.1X
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.