Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Polo 1.7 SDi
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Alex40826
Salut. Mi-am luat un Polo 1.7 Sdi, din `99, in 2 usi. Pana acum sunt foarte multumit de masina,are consum mic si este foarte usor de condus. M-ar interesa daca are cineva o carte tehnica pentru un astfel de model,pt. ca nu stiu cum /cand ar trebui sa se aprinda lumina din portbagaj(nu stiu nici macar unde este intrerupatorul). Stie cineva cum schimb becurile de la comenzile de la aeroterma,ca mi s-au ars. Placutele de frana sunt cu senzor? Ce ulei e mai bun(marca, mineral sau nu)? Se monteaza usor inchiderea centralizata si alarma? Ma intereseaza foarte mult sa gasesc un manual de reparatii/carte e intretinere (cei de la reprezentanta iti iau o caciula de bani sa-ti schimbe un bec). In speranta ca voi primi raspuns la intrebarile mele,va multumesc anticipat.
V l a d
cauta la service si vezi acolo ca exista un subiect despre manualele auto
Sebastian-58
Eu am o carte tehnica pt asa ceva (cartea care se da cand cumperi masina), dar nu sunt sigur ca modelul coincide - este cumva cel cu faruri dreptunghiulare, antepenultimul model?

Daca ai vreun prieten care trece (va trece) prin Arad, pot sa ti-o trimit...
Romeo50332
Stiu ca a trecut ceva timp de cand a fost folosit ultima oara topicul, dar sunt si eu interesat de carte. Daca puteti sa ma ajutati si pe mine raman dator.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.