Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dati-mi niste idei de montare a unui detector radar
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Robert43855
Dati-mi niste idei de montare intr-un Opel Astra Caravan a unui detector radar ce are deja difuzorul scos cu mufa . multumesc.
eddie
Sub tetiera din dreapta,peste ea mai pui o husa din targ din aia alba si nu se vede nimic,nici nu ii iei vizibilitatea.....
Alecs
cum sa nu-i iei vizibilitatea?
DragosS
Oricum eu am constatat ca nu este chiar asa importanta vizibilitatea la unele detectoare.Poate difera in functie de model dar la al meu,daca il tin intru-un spatiu inchis de sub casetofon(nu are vedere spre parbriz) tot semnalizeaza bine radarele.Am descoperit accidental si de atunci asa il tin.

Din pacate asta se intampla la alta masina din familie,la Opel neavand alt loc sa il pun decat pe bord! :evil: De aceea nu prea il folosesc la Vectra.Ma bazez pe intuitie! biggrin.gif
pretorian
sub tetiera din dreapta e cel mai bine cu m a spus si Edi eu acolo il am de 3 ani si nu am avut nici cea mai mica problema si nici nu la vazut "curcanu"
silviu39723
@Dragos:tu ce model de detector ai?Ca as lua si eu unul sa il tin in spatiul de sub casetofon.
pretorian
am westler 1743 este cel mai bine vandut la ora actuala si tot acolo il tin il am de 3 sapt. e misto ca are si stay alert to drive te tine treaz daca il programezi sa nu adormi costa cam 130$. :idea:
eddie
Asteptam legalizarea dupa cum se spune a detectoarelor radar,oriunde altundeva decat pe parbriz se diminueaza semnalul primit de unda radar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.