Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau sa cumpar un opel tigra
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
tedi45353
si am inteles ca din romania nu e indicat sa iti iei pentru ca sunt masini de 10 ani (95-96)
forjate si varza. totusi imi place de mor masina si am in jur de 6000 de euro sa imi iau una.
as dori niste sfaturi, va rog, sa ies din dilema
gabi4
si mie imi place f mult masina.
nu stiu daca tigra sunt asha de mult forjate. daca ai noroc cred ca poti sa gasesti o masina buna
tedi45353
hehe
nu pe noroc as vrea sa ma bazez. as fi vrut niste pareri de la un posesor de tigra.
Viorel43138
Daca iti place masina, poate vrei sa vezi chiar una - am o colega care are asa ceva, si e de vanzare! Cred ca vrea 5500 EURO. Am mers si eu cu ea, ca masina sport e OK, are portbagaj foarte mare pentru o masina sport, suspensie cam rigida (din acelasi motiv), se comporta foarte bine la viteze mari. Consuma putin. Mecanica este similara cu Astra, deci piesele de schimb nu-s o problema. Dezavantaje: la elementele de caroserie e altceva (sunt putine masini deci piese SH cam greu le gasesti), suspensia rigida, spatiu mic la bancheta spate.
In ce priveste "forjatul", stai linistit: sunt asa multi cei care conduc "cu picioarele" (la figurat) orice fel de masini... am cunoscut mecanic "de meserie"de la care am facut prostia sa cumpar o masina, crezind ca e bine intretinuta - doar era mecanic, nu? - si in 2 ani de la achizitie nu a mai ramas nici un subansamblu neschimbat!!
tedi45353
ash vrea sa vad masina de care zici, daca e in bucuresti.
adresa mea de mail e tedi@cap.ro
da-mi niste date sa ne vedem cumva. astept cu mare nerbdare, ca mi se cam luase gandul ca as putea gasi ceva ok.
multumesc,si astept mail de la tine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.