Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Smart ForFour
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Smart
Andrei-287
Salut bajetzi. Vreu sa-mi iau si eu un Smart ForFour 1.3 passion.... Problema mea este ca nu stiu prea multe despre aceasta masina....mi se pare cool.... dar in rest nu prea am gasit critica auto despre ea. Daca cineva a citit vre-un test sau are un smart sau poate sa ma ajute cu orice informatie ii multumesc anticipat.

P.S. Aaaa, uitasem....am 1,93m inaltime si 100Kg......oare ma simt comod in ea? biggrin.gif bicycle.gif
Siminiuc46030
Io am mers cu unul si e OK. E cam scump dar este de calitate, ca orice masina aflata sub aripa Mercedes. In ceea ce priveste confortul, ar trebui sa te mai gandesti daca sa iti iei Smart. Si eu am 1.91 si e destul de stramt.
Andrei-287
Iti multumesc de sfat...dar de la smart mi-am luat adio...acum ma lupt cu actele pentru o Toyota Corolla.....care sincer...mi se pare OK...
Mihai66305
Observ ca este un topic vechi, dar am si eu o intrebare vis-a-vis de Smart Forfour: unde se fac reviziile si cat de scumpe sunt ? Are cineva idee ?
Merci !
vali72033
Reviziile la Smart se fac la Autorom.Din moment ce ei import amasina ar trebui sa si o repare,nu?
Mihai66305
Mda, asa ma gandeam si eu, dar trebuie sa fie cam usturatoare...si in plus am o veste trista: Daimler-Chrysler renunta la Forfour pt. insuccesul comercial...pacat, era o aparitie deosebita in segmentul mic...
Mihai66305
In cele din urma nu am rezistat tentatiei de a-mi lua Forfour smile.gif
Mai multe gasiti aici: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=12180
nelu103752
QUOTE(Mihai66305 @ Sep 24 2006, 01:46 AM) *
In cele din urma nu am rezistat tentatiei de a-mi lua Forfour smile.gif
Mai multe gasiti aici: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=12180


mi-am luat smart forfour 1,5 cdi, cutie automata, 2006, panorama, magazie cd, 19.000. km.

masina este o incantare!

ps. nu mai sunt posesori de smart pe acest forum?
idanielutz
Eu am un Forfour de 1.5 automat passion....foarte incantat de el face 4 ani in decembrie smile.gif
Acoperisul panoramic schimba viata la bord enorm (mai multa lumina smile.gif)
Reviziile chiar nu sunt scumpe...prima a fost 5 mil la autorom cu totul de la ei....daca vrei sa ii eviti ai optiune de service-uri multimarca gen augsburg sau autofit
Apropo de inaltime...eu am 1.85 am loc berechet in fata....mai intra unul smile.gif.....in spate e un pic mai stramt dar e foarte ok si pt drumuri lungi....
nu e s-class dar nici lastun smile.gif
este ca un golf la interior dar cu un portbagaj mai mic
Hoinar
idanielutz, bine ai venit pe forum.

Daca ai timp si chef, fa un topic nou in sectiunea Totul despre masina mea cu detalii despre masina (poze, cum se comporta, ce-ti place si ce nu, costuri de intretinere...), ca sigur sunt si altii curiosi.
danny80
QUOTE (Hoinar @ Jun 20 2008, 05:02 PM) *
idanielutz, bine ai venit pe forum.

Daca ai timp si chef, fa un topic nou in sectiunea Totul despre masina mea cu detalii despre masina (poze, cum se comporta, ce-ti place si ce nu, costuri de intretinere...), ca sigur sunt si altii curiosi.



Salutare !! Posesorii de Smart pot intra si pe www.smart-club.ro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.