Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Caseta directie Cielo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Arnautu
Am un Cielo Standard,32000km.,in general OK, dar am observat mici pierderi de lichid din caseta de directie, la imbinarea cu coloana volanului.La service mi-au spus ca trebuie inlocuita caseta.( E vreo 15 milioane).Stie cineva alta solutie, ca cea a mecanicilor e costisitoare rau ?
In rest e bine.Va multumesc.
dragos28836
daca te referi la zona de sub volan, adika se umezeste mocheta pe la pedale, atunci am patit-o si eu si trebuie schimbata o garnitura sau un semering, daca e din alta parte nu prea stiu...
asteptam vesti
lucian14
potzi lua caseta second hand si costa cam 7 milioane. astea sunt din coreea si sunt stas am pus si eu una si merge brici.
AlexandruPop
Buna tuturor,

reparatia casetei de directie se face astfel: demontare, reconditionare, montare, efectuarea geometriei 3D.
Pret total aproximativ 600 lei la http://autoalmira.ro/reparatii-casete-directie/

1. Demontat caseta de directie;
 2. Reconditionarea casetelor de directie;
 Reconditionarea casetei de directie se face prin dezasamblarea componentelor si inlocuirea sau reparatia elementelor uzate. Aceasta operatiune dureaza aproximativ 5 ore fara a lua in calcul si demontarea/montarea inapoi pe masina.
 3. Montajul casetei de directie reconditionate pe masina;
 4. Efectuarea geometrie 3D.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.