Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Megane Classic 1.6 benzina - schimbare curea distributie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
CCI
Salve,

Se apropie numarul de km (58000 acum) la care zic baietii de la service de la Renault ca urmeaza revizia in care se schimba cureaua de distributie. Si incep si framantarile: sa fac operatiunea la service la Renault (Cluj-Napoca)? Sa o fac la 60000? Sau mai incolo? Mi-e ca desfac astia motorul si dupa ce il pun inapoi incep sa apara surprizele ... pana acum nu am avut nici o problema in aproape 5 ani de cand am cumparat masina.

Recomanda cineva alt service? Masina oricum e iesita din garantie.

Multumesc,
Cristi
eddie
Stai linistit,ca nu iti desfac motorul pentru asta.Nu iti fa griji !
CCI
Multumesc Eddie, m-am mai linistit ;-) Dar dupa experientele de la service Renault Feleac ... suflu si in iaurt smile.gif Desi parca in ultimul timp e mai bine.

Am gasit ieri si ceva ulei interesant in Metro: Elf Excellium LDX sintetic (5W40). Nu am idee de ce Renault Feleac baga in motoare Castrol, desi Renault recomanda (si scrie si pe masina) Elf. Dar probabil ca cineva primeste un comision smile.gif Oricum, ma gandesc sa ma duc sa iau Elf si sa ma duc cu el la service.

Vom vedea in curand cum decurge revizia cu schimbarea curelei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.