Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Furnizor prelata auto - plizzz....!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
CRG
Tre' sa apara o masina... E vorba de Mazda 6 TE MZR CD 2.0 136 CP - sedan, una din optiunile facute acum vreo doua saptamani si pentru care a deschis si un topic in Versus pe tema asta.

Am tot surfat netul pe linia prelatelor auto (sau huselor exterioare, cum vreti sa le ziceti), si oferta e cam slabutza, adica mai nimic. Vad ca se discuta putin si pe forum.

Ma adresez acum tuturor celor care pot furniza o informatie in directia asta: cunoasteti furnizori de asemenea "veshtminte"? Sau eventual magazine, supermarketuri, etc.

Astept cu nerabdare raspunsuri, pentru ca la aceasta ora sunt un pic in pom la acest capitol.

Multumesc anticipat contribuabililor.
HalbaSus
te referi la chestia aia de plastic, panza sau ceva material care se trage pe masina ca sa o protejeze de ploaie, zapada si din astea ? se gasesc la aproape orice magazin de accesorii auto... dar nu stiu in ce masura e practica (sa o pui/scoti in fiecare zi)... plus ca nu te protejeaza impotriva vandalismului
eddie
Prelata exterioara gasesti in fiecare zi in Targul Vitan,pare calitativa,este impermeabila,cred ca e facuta in Turcia mai mult ca sigur,cu pretul nu te pot ajuta,ca nu m-a interesat.Dar nu se compara cu prelatele romanesti de pe vremuri.....
mike.omega
Tin minte ca intr-o vreme era in oferta metro o prelata auto disponibila la diverse dimensiuni, dar era de un albastru tipator :bash:
Oricum mi se pare un efort in plus dimineatza si seara biggrin.gif

Plus ca odata cu prelata atragi atentia, poate ai ceva de valoare.... :angel: (sper ca ai inteles ideea)
Cornel2
Eu am luat una din vitan de-aia impermeabila!Am dat pe ea acum ~1 an 750.000.Nu este cine stie ce dar protejeaza cat de cat!Pe mine ma nenorocesc cainii....au o placere nebuna sa mi-o faca franjuri!Partea proasta daca iti iei d-asta din vitan impermeabila e ca daca se rupe nu prea mai poti sa o petecesti ca pe una de panza (chit ca a mea am incercat sa o lipesc cu super glue si alte alea dar nu prea tine)
EMaiL40336
prelata gasesti si la carrefour la standul de accesorii auto si costa 799 000 si sunt de doua dimensiuni... mare si mica
CRG
Multumesc tuturor pentru recomandari. Am optat pentru o firma localizata undeva pe Grivitei, si care face prelate numai la comanda, la pretul de in jur de 1.8 MROL. O sa vad cum e materialul (am inteles ca e 80% impermeabil), s-ar putea sa aleg panza aia de la "armata", putin mai groasa, deci mai rezistenta, dar care se si usuca mai greu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.