Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pret corect Renault Laguna II
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Luka
Sper ca am gasit locul corect acestui topic, daca nu, imi cer scuze anticipat si rog sa fie mutat.
Va cer un sfat in legatura cu achizitionarea unui Renault Laguna II, motor 2.0 benzina, fabricat in 2002 si inscris in circulatie in 2003, dotari full (in afara de piele). Masina are 40 000 de km, km facuti in Romania, iar pretul este de 8 700 de euro. Se prezinta intr-o stare foarte buna, fara nici o problema din cate am inteles, iar in persoana care a condus-o am incredere. Singura problema o reprezinta consumul maricel, aprox 11.5l/100 in oras.
Oare e ok acest pret? Voi ce ziceti? Merita?
Mersi frumos.
gabi4
eu zic ca merita cu varf si indesat
ncristi
Si eu zic la fel....merita!
Cornel2
Mie totusi mi se pare cam dubios.Km relativ putini ....si cam ieftin....nu vreau sa te sperii.Oricum ai zis ca persoana e de incerede!
Andrei Suzuki
Si mie mi se pare destul de ieftina.Chiar f ieftina.Chiar daca prietenu e de incredere,daca te hotarasti sa o iei,du-te la o inspectie ceva si asigura-te ca nu a fost lovita.
aaa44038
Pretul e excelent,daca masina chiar e in stare buna nu mai sta pe ganduri.
Iar daca tie consum de 11.5 in oras ti se pare mare pentru 2l,ar fi cazul sa te reorientezi spre Diesel...sau 1.1 l biggrin.gif
Alecs
e cumva break? vazusem una in genul asta pe autovit parca...
guerilla
QUOTE(Cornel2)
Mie totusi mi se pare cam dubios.Km relativ putini ....si cam ieftin....nu vreau sa te sperii.Oricum ai zis ca persoana e de incerede!


mai stiu eu pe unii care fac doar 10.000km/an. asa ca nu mi se pare chiar dubios kilometrajul ala.
Andrei Suzuki
Si eu stiu pe cineva.Pe tata.masina face 2 ani peste vreo 2 luni si are vreo 12k km.Daca ar vrea sa o vanda acum,sigur ar intra lumea la banuieli in leg cu kilometrajul. biggrin.gif
Zetics40545
Nici eu nu am facut mai mult de 11-12k pe an pina acum. Daca as vinde Tico-ul probabil nu m-ar crede nimeni ca are numai 73k in 6 ani jumate.

Iar consum de 11.5% pt motor 2 litri chiar este foarte bun. Eu cu Accentu scot 10.5%, si are numai 1.6
Adi44991
cred ca este un pret corect, dar e bine sa-i faci si o verificare la service, inainte sa dai banii.
ben41696
in cartea tehnica (daca nu ma insel biggrin.gif ) are consumul urban aproape 11, deci este ok din punctul asta de vedere... wink.gif si cand ma gandesc ca mie clio-ul imi consuma 10,si am motorul muult mai mic (1,4 16v)... smile.gif
Luka
Imi cer scuze...am uitat sa mentionez ca masina apartine firmei la care lucrez, insa cunosc persoana care a mers cu ea si la asta ma refeream. Si mie mi s-a parut un pret bun, tinand cont si de faptul ca masina a fost ingrijita cum trebuie si reviziile s-au facut mereu la timp (chiar un pic inainte).
Consumul mi se pare mie maricel nu din prisma motorului, ci din aceea ca eu am avut un Tico inainte si diferenta va inchipuiti ca e imensa biggrin.gif Sunt constient ca un motor asa mare atat consuma, nu-s chiar cazut din luna.
Oricum, multumesc pentru pareri.
Luka
QUOTE(Alecs)
e cumva break? vazusem una in genul asta pe autovit parca...


Nu, nu e break, e varianta normala.
Luka
QUOTE(guerilla)
QUOTE(Cornel2)
Mie totusi mi se pare cam dubios.Km relativ putini ....si cam ieftin....nu vreau sa te sperii.Oricum ai zis ca persoana e de incerede!


mai stiu eu pe unii care fac doar 10.000km/an. asa ca nu mi se pare chiar dubios kilometrajul ala.


Da, eu sunt o persoana de genul asta biggrin.gif Cam 12 000 pe an. Serviciu - casa+un drum la mare sau munte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.