Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce ar fi mai bun la specificatiile astea?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
catalin11
Suma maxima alocata - 12000Dolari
Auto clasa medie cu 5 usi
Neaparat diesel
Nu mai vechi de 2-3 ani
bineinteles km cit mai putini si facilitati cit de multe (vezi srs,abs,ac si ce-o mai fi)
v-astept cu propuneri
George Serban
skoda octavia, second,
renault clio - nou
206, 306 - second sau nou, nu stiu exact
nu respecta cerintele tale, dar, oricum ,decizia e a ta! nu exclude de la inceput cele fara 5 usi; s-ar putea sa ajungi la concluzia ca sunt mai avantajoase!

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-07-21 09:26 ]
OMEGA
Renault laguna din 99 1.9 dCi vezi:

http://www.autoshow.ro/forum/viewthread.php?tid=2485
Cristian2
fORD fOCUS 1.8 TDCI TREND SAU GHIA DAR GHIA SAR PUTEA SA DEPASEASCA 12000, DE PRIN 2002
marco
pina la 31 august este promotie la renault megane 1 - 1,6 i- iti ajunge unul dar nu cu 5 usi pe la 11600 Euro cu tot cu taxe, cu jenti de aluminiu si culoare metalizata
G e o r g e
in clasa media nu prea o sa gasesti ceva BUN usor . megane este incadrat in clasa compactelor !!!
o laguna II ai putea gasi dar grija mare . cele din export au de obicei pb si in minus nu au scuturi si pregatirile pentru romania !!!
de noua nu vei gasi nimic in clasa berlinelor medii. poti gasi un clio sau un corsa dar sunt in clasa mica.
admin
Parerea mea e ca ar trebui sa gindesti asa:
am service bun ( mecanica dar mai ales tinichigerie?) pe linga mine?
mai are garantie? ( majoritatea firmelor dau 3 ani )
daca e de 1 an si are peste 50k la bord mai bine te uiti la alta
cele mai importante sint dotarile de siguranta, restul sint mofturi sau poti sa ti le pui si dupa aceea
-despre motorizarile care ajung in Romania am auzit si vazut si eu multe, chiar si la passat ( motorul de 100 CP ) la 35k a cazut computerul de la motor sau ceva de genul asta, pina a ajuns la service nu a mai avut nimic, dupa o luna iar a cazut si tot asa; cei din service au ridicat din umeri; si altele pe la bora, octavia etc.
asa ca daca la o masina de 18000euro CIP ai probleme ce pretentie sa ai de la una de 12000euro?
In concluzie mai bine te rogi sa ai noroc si gata. Ce iti place aia iti cumperi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.