Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina noua, diesel, spatoasa, 22k Euro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Adrian43523
Sunt in fatza unei dileme aparent fara solutie din cauza abundentei de solutii ... Vreau sa'mi iau o masina masina noua, diesel, spatioasa model break sau monovolum, care sa se incadreze in 22.000€ (si cu ceva optiuni). Un alt criteru foarte important este si pretul pe care il pot obtine pe ea dupa patru ani (de rulaj normal).
Deocamdata ma uit la VW Touran si la Renault Scenic II.
pareri ... sfaturi ?
Iulian HondaFan
alternative care merita cercetate: Corolla Verso, Ford Focus Cmax.
Cornel2
Skoda Octavia 2Combi!Am un prieten care si-a luat (diesel)are ~3000km cu ea si este deosebit de incantat de ea.
BAFTA beer.gif
G e o r g e
3000km asa de multi ? blink.gif

masina incepe sa se rodeze bine de tot peste 10 000km. motorul isi intra in parametrii peste 20 000 km samd ....
Adrian43523
Astazi am fost sa vad si noul Passat, de care am fost impresionat prin faptul ca parca intra in categoria limuzinelor de lux, dar are un prex accesibil
HalbaSus
La fel si vectra c... mai ales cu motorul de 150 cp... daca tii neaparat sa fie break atunci poti opta pt opel astra caravan cu motor cdti 150 cp si cred ca iti mai si raman ceva bani pentru optiuni.
Daca vinzi masina peste 4 ani pierzi destul de mult (cam 8 mii de euro, aproape indiferent de alegerea facuta... s-ar putea sa pierzi mai putin cu passat-ul care are o imagine mai buna decat vectra).
mike.omega
Mondeo sedan/hatch-back/break se incadreaza in dorintele tale insa nu stiu sa-ti zic ce dotari/motorizari poti avea la suma ta blush.gif
Alexis35404
Aceiasi parere. Un Mondeo ar fi bun. Daca poate cineva sa vina cu niste preturi amfi bucurosi. arigato.gif
eddie
Te poti uita si la Opel Zafira,acum,daca a aparut modelul nou,poate fac niste reduceri substantiale....
G e o r g e
sa inteleg ca : 22000 E TTI sau CIP ? blink.gif
Adrian43523
E adevarat ca Zafira are deja o oferta foarte buna Zafira Elegance 2.2 TDI 21.300€ ... (cel putin in Belgia de unde vreau sa o cumpar), iar in ianuarie cand este salonul din Brusells de obicei mai apare cate o promotie. Insa cand va aparea cea noua, sunt sigur ca o sa imi para rau. Ca o masina sa isi tina cat de cat pretul, cred ca ar fi bine ca modelul sa fie inca in fabricatie, altfel cade rau de tot ca pret ... Gresesc ?
Cu bugetul care il am la dispozitie cred ca ma pot uita si la Peugeot 407 SW sau astept un pic pana vine Passatul break, bineinteles cu un motor nu foarte puternic si la configuratia standard. Dar ambele masini au dotarile standarde destul de puternice, cel putin la securitate. Cu o vopsea metalizata si genti imi fac un tunning indeajuns pentru mine smile.gif
Adrian43523
smile.gif

Peugeot 407 SW 1.6 HDI
19.947E

band.gif
CRG
Eu am ales Mazda 6 diesel 2.0 136 CP versiunea TE. Contractul final de leasing a ajuns 20,700 KEUR (fara taxe vamale care mai ajung pe la 1,200 EUR). Dar daca te hotarasti, grabeste-te, ca mai sunt doar vreo doua pe stoc (pacific blue).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.