Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aerul conditionat nu baga f. mult aer rece mai mult cald.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Gabriel44629
Salut la toti baietii si meseriasii care sunt deja posesorii Unui Opel Astra.
Eu unul mi-am cumparat de curand unul si anume un Carvan din 2000 cu motor diesel de 2000 cmc. La prima vedere, sau mai bine spus la cat ma pricep este "beton", motorul toarce, este frumisica rau de tot, in schimb din alte puncte de vedere nu ma prea pricep la ea. As vrea sa ma ajutati daca se poate cu cateva sfaturi utile. Cea mai mare pb. a mea in acest moment este faptul ca la aerul conditionat in loc sa-mi bage mai mult aer rece, asa cum am vazut la alte masini care au aer, mie imi baga mai mult aer cald. Eu sincer ma asteptam la altceva, sa bage aer rece aproape instantaneu, pe cand eu treebuie sa astept cateva minute bune sa vina o bruma de aer cald. Ce sfaturi imi dati?. Va multumesc anticipat !
SSARG
Verifica si completeza freonul!
Gabriel44629
Multumesc pentru sfat asta am sa fac! Ce parere aveti despre aceasta masina? Cum vi se pare. Am uiitat sa va spun... masina are transmisia pe lant. Esta mai bine ca am scapat de schimbat curelele, dar ce sfaturi utile imi mai puteti da? Si mai am o intrebare, este posibil sa curga antigel din radiator daca nivelul de antigel este mult prea mare? Asta in cazul in care o parchez pe trotuar si ramane o pata destul de mica in locul in care o parchez. Are cumva ceva de preaplin la el?
silviu39723
@Gabriel:nu crezi ca ar fi mai indicat sa mergi la un service serios sa vezi ce e cu masina decat sa ne intrebi pe noi?Pentru ca la datul cu presupusul toata lumea e pe primul loc.Si oricum inainte de cumparare trebuia sa te duci cu ea la o verificare temeinica.Pata de sub masina poate fi orice (condens,carburant,ulei,antigel).
George44171
Poti face o constatare la un service specializat cum ar fi:
MATTRIX
mattrix@ines.ro
programari la tel. 232 81 90
0723 035 019
costin43946
QUOTE(SSARG)
Verifica si completeza freonul!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.