Help - Search - Members - Calendar
Full Version: OPEL VECTRA 2.0 DTI - 5650 E + taxe vamale = ???
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
lucian39835
La cit s-ar ridica pretul unui Opel Vectra 2000cmc DTI din 2001 daca il iau din Olanda cu 5650 Euro ???
Aceeasi intrebare valabila si pentru un Peugeot de 1800cmc pe benzina, din 2001, pe care l-as lua cu 6750 Euro ???
ionut44560
salut!!!! pentru a stii cat e vama la cele 2 masini,trebuie sa-mi spui anul de fabricatie si capacitatea motorului(cmc)......si ma uit pe catalogul de referinta al vamii si i-ti spun exact vama(accize+tva)!!! IMPORTANT!!!-cand aduci o masina de afara sa iei certificatul EUR1 si factura de export!!!in caz ca nu ai certificatul EUR1 vei platii si VAMA(care mai este inca odata cat accizele +tva,care practic le numim noi vama.........la masinile cu EURO3 nu exista vama....exista accize(in functie de an fabr.,capacitate si motorizare)+tva

trimite-mi,te rog,in mail mbm77mbm@yahoo.com si i-ti voi trimite raspunsul exact!!!! BAFTA!!!!
lucian39835
E nostim totusi ca din 183 de vizitatori doar unul a incercat sa imi dea un raspuns.
Oare intrebarea trebuia afisata in alta parte ???
G e o r g e
oare ai putea pune mana si tu pe o legislatie ? blink.gif

de ce sa caut eu pentru tine ? blink.gif
lucian39835
QUOTE(G e o r g e)
oare ai putea pune mana si tu pe o legislatie ? blink.gif

de ce sa caut eu pentru tine ? blink.gif


Pentru ca ai mai multe stele ??!!?? :angel:
stefan_ieu
Exista destul de multe informatii de genul asta in sectiunea Financiar. In cazul in care chiar te intereseaza citeste pe acolo si vei afla mai multe. Nimeni de aici nu e obligat (nici macar moral) sa stea si sa caute pe internet pentru tine ca ti-e lene sa faci chestia asta. Daca cineva era informat si-ti putea raspunde imediat ar fi facut-o.
guerilla
antelocutorii au dreptate.
1. s-a mai discutat despre accize si vama in aceasta arie. puteai foarte bine sa cauti despre asta. exista si un calculator de taxe vamale la un moment dat. exista in plus si butonul Cautare sus pe mijloc. foloseste-l pe viitor.
2. daca vezi ca ceilalti nu ti-au raspuns inseamna ca fie ai postat un topic aiurea si n-are rost ca lumea sa repete, fie nu cunosc exact raspunsul tau.
3. daca un membru ti-a oferit ajutorul de ce nu ai vorbit cu el ca sa continui discutia si sa afli raspunsul la intrebarea ta?
4. cand mai ceri ajutorul incearca sa iti pastrezi si un ton colegial. aici este un forum public nu o firma care sa dea consultanta gratuita atunci cand se bate din palme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.