Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Eroare, ban, avertizment ? Ce se intampla?
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
Stefan24811
Nu prea inteleg ce se intampla. Nu reusesc sa ma logez cu userul cu care ma logam de obicei : stefan_ieu. M-am uitat sa vad daca mi-ati dat un ban sau ceva, dar nimic.
Surpriza si mai mare a fost cand am incercat sa ma logez cu mailul stefan_ieu@masini.ro si culmea, a mers. Problema e ca acum vad ca sunt logat ca Stefan24811 (probabil asa va aparea si la postul asta numele...) iar in cutia de mesaje vad un mesaj care clar nu e pentru mine si nu le mai vad pe celelalte. Ce se intampla? Ce cred eu este ca acest user este userul pe care l-am creat eu cand m-am inscris, inainte sa-mi schimbati username-ul. Dar ce s-a intamplat cu stefan_ieu ?
guerilla
userul stefan_ieu nu are nici ban, ban pe IP sau orice altceva ce sa impiedice log-ul.
poate ti-ai uitat parola !??!
krysty
1- nu ai fost banat
2- reintrodu parola. poate ai tastat gresit si de asta nu te poti loga.
3- daca nu vrea si nu vrea ai optiunea de recuperare parola. aceasta iti va fi trimisa pe contul de mail pe care te-ai inregistrat. vei primi o parola noua deoarece cea veche e criptata la inregistrare si nu se mai poate recupera.
4- bafta
admin
Contul stefan_ieu are mailul la stefan_ieu@yahoo.com

..contul Stefan24811 are mailul stefan_ieu@masini.ro

aceiasi parola..acu ce sa-ti fac daca ai doua conturi si ai tot schimbat mailurile de nici tu nu mai stii ce si cum? biggrin.gif
Stefan24811
Da, merge. Probabil ca bagasem eu gresit parola. Sorry.
Eu incercasem si cu mailul de pe yahoo, chiar de 2 ori, dar se pare ca dimineata, cand ajungi la servici, ai degetele inghetate,deh.....
Contul stefan_ieu nu l-am facut eu (sau nu-mi amintesc). Cred ca mi l-au facut adminii cand i-am rugat sa schimbe username-ul si adresa de mail.

Merci pt raspunsuri.
admin
Pai merge, normalex, ca am stat doua ore sa-i dau de cap:)
Alecs
admin, parca te renegasera astia :wave:
admin
Ierea frajeala de 1 aprilie biggrin.gif
Iulian HondaFan
ce se intampla cu Vasile? asta e intrebarea ce ma framanta pe mine... va fi el oare lasat sa revina dupa ce isi ispaseste penitenta?
guerilla
bine ca ne-ai adus aminte laugh.gif
stai sa vad ce pedeapsa a primit.
guerilla
pana pe 23 aprilie are vacanta.
mai avem de asteptat. sa va reamintesc ca la urmatoarea abatere va fi banat definitiv, fiind la a treia abatere sad.gif
Han.solo
Pe aceasta cale anunt moderatorii ca renunt la inregistrarea si dreptul de a posta pe acest forum.
Motivul este legat de faptul ca anumite reguli privind bunul simt nu sunt aplicate la toata lumea, si ma refer aici la cineva care a putut sa-si editeze post-ul si sa posteze in continuare, desi moral ar fi fost sa fi primit un ban, deoarece cred ca textul sau a fost mult mai deplasat decat un atac la persoana.
Faptul ca se doreste disocierea de anumite evenimente este normala si justificata, faptul ca nu s-a putut ascunde un anumit subiectivism agresiv al moderatorilor/administratorilor este regretabila. Personal cred ca un simplu post in care sa se explice faptul ca nu se doreste implicarea in aria respectiva ar fi fost suficient pentru orice masura ulterioara, fara alte comentarii.
madalina
Orice user, moderator. super-moderator sau administrator are voie sa isi modifice orice post, oricand. Din moment ce este o regula ce se aplica tuturor, ar fi fost incorect ca un anumit user sa nu-si poata modifica un anumit post.
Watcher
eu cred ca ce a spus Han.Solo se citeste:" X trebuia banat pentru ce a scris, nu sa fie lasat sa mai posteze in continuare (si deci sa si editeze)"
QUOTE
desi moral ar fi fost sa fi primit un ban, deoarece cred ca textul sau a fost mult mai deplasat decat un atac la persoana.
stefan_ieu
Mai fratilor, despre ce vorbiti aici? Ca pe mine m-ati pierdut....
James Kilowatt
despre vasile, ca de obicei smile.gif

Eu imi mentin parerea. Chestia cu banul nu trebuie sa vina de la un moderator implicat in disputa, indiferent daca e sau nu justificat.
Watcher
MR te inseli smile.gif
De data asta era vorba despre alta situatie, si anume cea cu test-drive-ul ucigas...

Apropos de ce spui tu insa, e absolut corect. Principial. Separarea puterilor wink.gif
Pe de alta parrte insa, daca ne uitam la nivel macro tot trebuia banat definitiv de mult. El avea ca ocupatie principala sa starneasca dispute si sa se certe cu toata lumea smile.gif
yeotamara97
Acum am trimite lor copii cadouri https://kitchenremodelingevansvillein.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.