Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LARAKI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Supermasini
admin
Prezent in premiera la Geneva Motor Show, unicul producator arab de masini exclusive a etalat noua sa creatie, Borac, un bolid de 540 CP si un cuplu maxim de 750 Nm. Performantele sale sunt de top - 4,5 secunde pana la 100 km/ora si 310 km/ora viteza maxima, insa aceste lucruri conteaza mai putin cand ai sub fund o masina in stare sa suceasca gaturile oricui. Borac va fi primul model de serie Laraki, începand de anul viitor, cand aceasta masina exclusiva, va fi accesibila numai unui public foarte restrans - este vorba de circa 60 - 65 de persoane, pentru un pret de baza incepand de la 200.000 de euro.
admin
biggrin.gif
admin
blink.gif
G e o r g e
arata foarte bine , doar ca mi se pare mie sau chiar arata a un masserati ?

si cum sa-l cheme BOTAC? blink.gif
admin
BORAC nu BOTAC biggrin.gif
G e o r g e
BORAC scuze... R ul e langa T . tongue.gif

dar cum vine sa il cheme BORAC ...

iubito ies cu boracul blink.gif
pretorian
din spate seamana cu Bentley Continental GT sau mi se pare mie wink.gif
Maff
Si parca borac mai inseamna si ceva (luptator in sarba).Ce-or avea arabii cu sarba?
Maff
Masina arata bine oricum si performantele par destul de multumitoare.
G a B r I e L
...destul de multumitoare.. :)) sunt f. multumitoare... pretzul e cam nemultumitor... fata de 90CP sau cat ai tu pe 1.4 clyo.. totusi e o mare diferentza.... no ofence..
G e o r g e
clio 1.4 16v are 98 cp . si nu vad rostul afirmatiei tale ! ?!? ! blink.gif blink.gif
Maff
Mda, pentru o masina care se adreseaza unui grup atat de restrans, este normal ca pretul sa fie ridicat.Trebuie sa-si acopere intr-un fel cheltuielile, nu? Si cand am zis ca performantele sunt multumitoare nu am facut referire la faptul ca sunt multumitoare in comparatie cu clio.............Ar fi o aberatie.....Sunt multumitoare pentru o masina la pretul ala..............Un M6 are pretul mult mai mic si performante foarte apropiate................Mai ales daca-i scoti limitarea din cate stiu poate atinge teoretic 330km/h
Laurentiu_007
E interesant ca arbii pot sa creeze masini cu un asemenea design.Poate ca pretul este unul...corect.,daca te gandesti ca Ferarri Enzo sau Mercedes SLR McLaren spre exemplu sunt mult mai scumpe
Cristian67280
ati vazut Laraki Fulgura?
barbu74023
boracul asta pare multumitor......dar cand te gandesti nume are.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.