Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Galerie Foto pt. LADUTZE
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
EMaiL39329
pt pasionatii de lada care doresc sa organizam ceva, va rog sa ma contactati la adresa de mail *****com sau sa intrati pe seitul www.*****.ro si sa dati sugesti si recomandari pentru a putea pune un club pe picioar pentru alte intrebari ma gasiti si in fiecare zi pe acest forum
EMaiL39329
hai sa va arat masina mea
EMaiL39329
cam murdara dar merge
Adi40207
Marfa, pune si poze cu interiorul!!! o sa fac si eu cateva poze si o sa le pun.
Adi40207
Asta e de pe cand aveam 2 ani, eram deja la volan:D
EMaiL39329
uite si un interior
G e o r g e
fa si tu poza aia mai mica , sau o sa zboare de aici !!! :evil:
EMaiL40336
sorry ... dar mi-am uitat parola si mi-am facut alt profil acum nu mai am cum sa o modific :cry: :oops:
EMaiL40336
beer.gif
EMaiL40336
blink.gif
krysty
aveti mila de cei cu dial-up si puneti poze mai mici! :evil:
Andrei41739
Am si eu o masina Lada 112 Europa din aprilie 2002. sunt foarte multumit de ea si mi-ar place foarte mult sa existe un funclub si un forum de discutii despre aceasta marca. pana in 1989 era a doua masina dupa dacia de la noi din tara.acum vad ca exista forumuri pentru toate marcile, doar Lada este omisa de peste tot. ar fi fain sa schimbam opinii despre mashina, ce i-am mai facut nou, ce i-am adaugat, cum am facut-o mai frumoasa, cu ce shi de unde.sper sa-si gaseasca pana la urma si Lada locul meritat printre masinile din Romania.
EMaiL40336
hai salut ma bucur ca ai gasit si tu forumul acesta .... despre un forum special si un site se vorbeste dar...., asta este a fost si un fel de intalnire la caare a aparut o singura masina EU restul masinilor erau UN OPEL vai de mama lui
EMaiL40336
SAMBATA 19.03.2005 ORA 16.00 INTALNIRE IN POLITEHNICA LA COLOANA INFINITULUI
mariustom
Salutare posesori de laditze. Si eu am o Lada 1500, mostenita de la tatal meu, care a cumparat-o nou-noutza in martie 1979, din cate tin minte fiind primul lot venit pentru populatie. Sunt foarte multumit de ea, i-am pus carburator de Dacie, e mai lenesa la demaraj, dar la consum am cistigat, consumul fiind, extraurban, la o viteza de croaziera de 90-100 km/h, 6,5-6,7 l/100 km, iar la viteze de 100-120 km/h, ~7l/100 km. Si toate astea cu o cutie cu 4 viteze. Sunt in cautarea unei cutii cu 5 viteze. Cine stie ceva, il rog sa-mi scrie si mie. Este foarte adevarat ca este peste ORICE Dacie, fiind mult mai robusta si fiabila. In caz de reparatii, am avut norocul sa cunosc un foarte bun mecanic, care e specializat pe Lada, originar de dincolo de Prut, stabilit in D.Tr.Severin, pentru care, pentru reparatii mai serioase, ma deplasez aprox.200 km (doar dus).Acest mecanic are si piese de Lada noi, aduse de dincolo, la preturi de dumping (fara reclama).
In speranta unor discutii utile pentru toti, va salut biggrin.gif
Adi40207
salut, nu stiu unde stai tu dar la bucuresti la dezmembrari o cutie in 5tr e aprox 5mil iar una noua peste 20mil. :wave:
mariustom
Multumesc, dar eu stau in partea cealalta fata de D.Tr.Severin, la Resita. Daca stie cineva din zona asta, il rog sa scrie. Multumesc anticipat.
EMaiL40336
mi-am luat jante pe 14 cu tri spite tre sa imi mai iau gume si pun si poze.... arata masina beton
EMaiL40336
paze noi
EMaiL40336
si inca una
EMaiL40336
si inca una
EMaiL40336
si inca una
EMaiL40336
si inca una
EMaiL40336
si inca una
Adi40207
Frate sa le stapanesti sanatos, dau bine de tot pe masina. Sunt sh? Cat te-au costat?
EMaiL40336
da sunt sh , le-am luat de la un coleg de servici si platesc 200$ in rate
Adi40207
Frate ai tot respectu... ai o masina ingrijita si f frumoasa. Mi-as dori sa ajunga si a mea la fel tongue.gif Oricum felicitari si s-o stapanesti sanatos!!!
EMaiL40336
multumesc, multumesc... dar inca nu s-a terminat urmeaza alarma inchidere si geamur fumuri acum
florentin43993
Din fata
IAT-O PE PRIMA BATRANICA!Trebuie sa-i schimb proiectoarele.
florentin43993
Interior partea stanga.
Pedalele sunt aplicate peste cele vechi.Le-am cumparat acum doi ani din Targul Vitan cu 250.000 lei.
florentin43993
Interior parte dreapta.
Am echipat-o cu mp3 JVC.Maciuca de la capatul manetei de viteze este tot din Targul Vitan-Barzesti(tot 250.000lei).Dar este de proasta calitate,deorece prinderea de levier se face cu ajutorul unei bucse de plastic care intre timp,se sparge.
florentin43993
Profil dreapta.
Sunt inebunit dupa cauciucurile cu dunga alba(cum erau la masinile clasice).Daca poate sa-mi spuna si mie cineva unde as putea gasi unele noi,as ramane recunascator.Poate sa-mi trimita un mesaj la www.*****@yahoo.com
Cele din poza sunt date cu vopsea alba
care nu dureaza mult.
florentin43993
Si o jumatate de spate.

I-am pus GPL deorece imi consuma cam mult in oras 12-13%,iar afara 8% benzina daca nu saream de 80-85 km/ora.Este mai lenesa un pic acum,dar nu ma deranjeaza deorece am adus-o la un consum raportat gaz-benzina de 7-8 litri pe suta de km urban,iar afara daca nu sar de 80-90 km in jur de 5-6 litri.Acum in schimb mai pot sa o calc peste 100 de km,gazul fiind mai ieftin la ora actuala cu 15.000 lei/litru.In cartea tehnica a installatiei de gaz imi spune ca ar trebui sa consum cu un litru mai mult,decat consumam benzina.Deci in oras 14 litrii,iar afara 9-10 litrii.Merge struna.
Pe cei care-i deranjeaza consumul laziilor si nu sunt mari vitezomani ii sfatuiesc sa-si monteze GPL.

Va astept sa va afisati si voi "BIJUTERIILE" voastre.
Andrei41739
uite si o laditza verde ..... pe la cernavoda, se intorcea de la mare ....
florentin43993
:wave: HEI NU SE MAI INSCRIE NIMENI PE AICI!
Ce-ati facut fratilor le-ati vandut,le-ati dat la Remat ?
EMaiL40336
http://www.4tuning.ro/autotuning/nx_nitrou...ous_express.htm nu8 vreau sa fac reclama sau altceva dar cred ca este multa lume interesata..... pt lada i-am intrebat cat cista si mi-au raspuns, ca, chitul cu tva si montat este 1200 euro (deja ma gandesc sa nu mai dau lada pt alta masina biggrin.gif)
Andrei Suzuki
Bai esti nebun?Vrei sa-ti pui nos pe un motor de Lada stock?Pai o sa-ti explodeze...biggrin.gif. Mai bine faci altceva de 1200 eur.
EMaiL40336
biggrin.gif ti-e frica sa te intalnesti cu mine la la semafor daca am NOS pe pe o lada de 26 de ani bicycle.gif
EMaiL40336
nu nu vreau neapatar sa pun nos pe masina asta dar suna bine oricum.... si avand unde .... nu suna rau ideea
florentin43993
Colt dreapta
I-am schimbat proiectoarele pe bara.
Stiu ca sunt cam uratele,dar pana cand imi voi achizitiona altele raman cu "nasoalele" astea.
florentin43993
Acesta-i tot "fundul" Laditzey.
andrei27237
in general spatele mi se vede in trafic .....
beer.gif
EMaiL40336
de unde ai "tava" de la schimbatorul de viteze ca vreau si eu....
andrei27237
uite si pozele de data asta....
andrei27237
inca una...
andrei27237
aicea pe serpentine... la un pic de "forja"
Mariustom
Salutare.
Florentin43993 și Andrei27237, aveți toată stima mea pentru faptul că reușiți (și ați reușit) să păstrați linia autentică a Lădiței. :notworthy: + :coolspeak:
Pentru Florentin43993, spune-mi te rog, ce ai montat sub butoanele de lumini?
Și, în încheiere, care este anul de fabricație al lor?
Încă o dată,
Cu multă stimă,
Marius. :cheers:
andrei27237
a mea e din 79.....
madalin46093
A trebuit sa ma inscriu din nou,deoarece nu mai imi recunostea parola.Sunt vechiul Florentin.
Sub butoane am comutatorul pentru instalatia GPL.De acolo o trec pe gaz sau pe benzina.
TAVA de la schimbator mi-a fost data o data cu masina.Nu stiu unde te-as putea trimite sa-ti cumperi,poate sa te folosesti de la alte masini din dezmembrari.Cred ca si asta a fost luata tot de acolo.

Este aproape de varsta mea 1980.
EMaiL40336
madalin inca o intrebare vizavi de tavita aia.... este cumva taiata ca sa incapa acolo sau este speciala pt. bordul de 1500???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.