Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tuning matiz
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
VECTOR
ce parere aveti?
VECTOR
...
VECTOR
...
VECTOR
...
VECTOR
...
VECTOR
...
VECTOR
...
VECTOR
...
VECTOR
...
VECTOR
...
VECTOR
are cineva idee daca se poate face asa ceva si in romania? sau macar pe jumatate. pe bune ca-mi pace...macar asa de distractie
HalbaSus
Sigur ca se poate... strange si tu macar 1000 de euro si poti sa incepi... cu vreo 3000 poate chiar termini (depinde cat de departe vrei sa mergi)... Cu modificarea interiorului sunt de acord... cu tuningul exterior... c'mon... las-o moarta smile.gif
Laura
super dragut! biggrin.gif Stiam ca asta mic are potential cand l-am luat. :proud:

cred ca tre` sa fii nebnatic la cap sa bagi bani intr-un matiz. Ma batea gandul sa-mi iau un Smart, dar m-am lasat. Am vazut unul off road, o nebunie.

Dar cum spuneam... Nu i-as face rau lu` ala mic... asa blush.gif
Laura
uite si poza aici...
mike.omega
Hai mai Vector! ce naiba! matiz nu-i masina de tunat, vrei sa-ti iei zboru pe strada :angel:

Ai putea sa-l faci cum era taxiul ala galben in oras, insa nimic mai mult!
Lucas
Ar fi aratat frumos daca ar fi fost mai lat. Adica mult mai lat. Dar eu zic ca nu are sens sa tunezi asa un matiz. Motorul ala cu 3 cilindrii cata putere ar putea sa aibe dupa tuning? si motorul ca motorul dar cu cutia ce faci? are cursa lunga deci nu este avantajat un condus sportiv. Daca vine unul cu un golf 2 la semafor si iti face semne sa dati o liniutza? ce faci? daca nu-l refuzi ai pus-o daca golful e g60 si te faci de kkt. tu cu marea masina modificata si el numai cu o toba mai de doamne ajuta si te face deti suna apa in cap. Daca il refuzi iara te faci de kkt. In interior sunt de acord. E mishto. Dar va intreb eu ceva. cand am zis ca vreau sami pun jante pe 13 la tico atzi zis ca nu are sens ca iti incetineste acceleratia si ca s-ar putea sa frece contra aripa la bracaj. Matizul are de serie jante pe 13. Ala din imagine zic eu ca avea jante pe 16. daca nu pe 16 sigur sunt pe 15. Ala ce acceleratie are?
CZY
ce ai tu acolo te duce la un pret ca mai bine iei o Mazda 6 si o lasi cum a venit de la mama ei bicycle.gif
mike.omega
Lucian jantele acelea mari au ajuns pe matiz cu schimbari(majore!) la suspensie si evazari de aripi biggrin.gif

Daca te utii in primele poze atasate de Vector vei vedea ca au si roti normale :angel:
VECTOR
daca as avea o alta masina si as avea si niste bani cu care nu as avea altceva de facut, pe bune ca mi-as face asa ceva. doar de distractie si nu pentru performante ca performante nu ai cum sa obtii oricat l-ai tuna.
mie personal chiar imi plac cum arata,mai ales cel cafeniu(maro) cu capota transparenta,chiar daca e clar ca nu e o investitie profitabila.
HalbaSus
tuningul (la orice masina) e o investitie neprofitabila, bagi 3000 de euro in masina si ridici pretul masinii cu 1000.... la exterior nu prea imi place cel cu capota transparenta... adica de ce ai vrea sa arati un motor cu 3 cilindri cu filtru de aer sport ? nu e ceva chiar asa spectaculos... mi se pare mai dragutz "offroaderul" postat de laura... e interesant ca masinile urate arata mai bine daca sunt transformate in off-roadere (ati vazut tuningul virtual de la logan cand e facut sa arate ca un 4x4 ?)
VECTOR
despre asta ce ziceti?
eddie
Ce sa mai zic.......zic ca sigur nu e Matiz !
VECTOR
biggrin.gif nu e matiz da' e o dacie destul de frumoasa...
Andrei Suzuki
O Dacie Sport facuta pe calculator. biggrin.gif
eddie
Am pus si eu una asemanatoare...la Logan,la fel facuta pe calculator.
HalbaSus
WOW... chiar si facuta pe calculator e superba... mai mult decat superba... intr-un cuvant WoooooW... singurul detaliu deranjant e ca roata nu prea incape sub aripa... dar oricum... tot respectu pt ala care a facut-o... loganul tunat (pe comp) nu arata nici pe departe asa bine... daca ar fi sa ne luam dupa pozele astea dacia sport are mai mult potential decat loganul...
eddie
Am pus si eu una asemanatoare...la Logan,la fel facuta pe calculator.
mike.omega
Ce face photoshopul din oameni :angel:
VECTOR
oricum mike nu poti sa nu recunosti ca tipul are ceva talent.
Andrei Suzuki
MIe-mi spui? biggrin.gif
mike.omega
Nu zic ca n-are talent dar noi vb de matizuri tunarite bicycle.gif
EMaiL40336
am si eu ceva
EMaiL40336
...
EMaiL40336
...
EMaiL40336
...
EMaiL40336
...
VECTOR
stiu ca nu e chiar tunning...dar ia uitati ce mi-am luat azi pentru matizul meu.
VECTOR
cum vi se pare?
VECTOR
...
Andrei Suzuki
Arata bine.Tare vreau si eu asa ceva.Am vazut la multe alte masini si e super confortabila.Plus ca poti sa bagi in ea tot felu de prostii,gen pachete cu tigari,brichete,chei etc. E bine totusi ca se potriveste cu culoarea tapiteriei.

P.S.: Am observat ca ai covorase ca ale mele,numai ca eu le am pe rosu. biggrin.gif
HalbaSus
Wow... cool... am vazut si eu asa ceva la un magazin de tuning (avea si frigider) dar din pacate culoarea nu se asorta cu tapiteria mea... sau orice alta tapiterie din lume... arata ca o jucarie chinezeasca cu plastic semitransparent si luminite ca pe pomul de craciun. Cea pe care o ai tu arata chiar bine.
EMaiL40336
sa o folosesti sanatos VECTOR, am vrut sa imi iau si eu una din targ de la vitan dar din pacate nu am gasit ceva care sa semene cu tapiteria mea... sunt super marfa cotierele astea
VECTOR
de unde am luat-o eu pe asta aveau si negre,maro,rosii...si un fel de albastru. chiar e utila,mai ales in matiz unde spatiul de depozitare bate spre 0,si e si confortabila.
EMaiL40336
maro ma intereseaza pe mine, dar sa nu fie imitatie de lemn.... de unde ai luat-o
scuzati de offtopic
sergiu45317
sigur ca nu ati mai vazut asha ceva.
G e o r g e
ce treaba are cu matizul ? blink.gif

si am mai vazut .

exclusive 300 club tongue.gif
VECTOR
QUOTE(EMaiL40336)
maro ma intereseaza pe mine, dar sa nu fie imitatie de lemn.... de unde ai luat-o
scuzati de offtopic



am luat-o din constanta de pe poporului, cum treci de intersectia cu baba novac pe stanga biggrin.gif nu cred ca te ajuta cu ceva asta.
am inteles ca in bucuresti poti sa gasesti in vitan.si probabil mai ieftin decat in constanta.
stefan_ieu
in vitan gasesti cotiere de-astea cu 400.000 .
EMaiL40336
am fost in vitan si le-am vazut ... dar frate ori sunt urate cu spume ori sunt tiganii :puke: ... concluzia: cand ajung la mare trec sa ma uit pe acolo poate gasesc si eu ceva ce merita... merci VECTOR
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.