Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Peugeot 405 - merita luata ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot > 406/407/508
stefan44002
Am nevoie de o masina de familie, eventual break, care va fi folosita mai mult pentru concedii, iesiri in weekend, foarte putin in oras. As dori sa stiu daca un P 405 merita a fi luat in aceste conditii. V-as fi recunoscator daca mi-ati da cat mai multe amanunte despre aceasta masina, tinand cont de urmatoarele :
[list]
- caroserie : este rezistenta la rugina - masina va sta cam 5 zile pe sapt. in parcare, afara ( am masina de serviciu)
- cele mai frecvente probleme
- la ce sa ma uit cand cumpar una - sunt dispus sa dau pana in 3000 euro
- preturi piese de schimb
- masina va face cam 8-9000 km / an[list]
Doc
Incearca sa afli mai multe detalii de la posesorii acestui model. Din cate am citit se pare ca au numai cuvinte de lauda pentru ea. Uite un link :
http://forum.pejo.ro/viewforum.php?f=5&...49d040d743b3474
stefan44002
Revin cam tarziu - am fost in mutari cu sediul firmei. Am gasit un P405 GRI - 1,9- inj. monopunct, break - 2700e, dar cred ca mai lasa.Nu are aer conditionat. Am inteles - din link- ul de mai sus ca ar fi probleme cu puntea spate, bara torsiune cu rulmenti .Poate primesc totusi un raspuns mai concis la intrebarile mele, de la posesorul unei astfel de masini.
geamanu38826
Salut

Este adevarat ca modelul Peugeot 405 are probleme la puntea spate. Se pot rezolva problemele daca se da o gaura in punte, se introduce vaselina si apoi se astupa gaura cu un surub. Eu asa am facut.

Si acum off topic, am un Peugeot 405 break pe care il vand.

Presupun ca cel gri de care vorbesti este cel de pe Iuliu Maniu.

Daca mai esti interesat vorbim
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.