Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nubira II Euro 3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
savu43800
vreau sa cumpar o nubira II euro 3.
va rog ajutati-ma sa-mi fac o idee despre aceasta masina
am fost pe site-ul daewoo dar vreau si o alta opinie de la cunoscatori (posesori).
serban1
Eu cred ca merita am condus si este diferenta fata de modelul anterior beer.gif
lucian39835
QUOTE(savu43800)
vreau sa cumpar o nubira II euro 3.
va rog ajutati-ma sa-mi fac o idee despre aceasta masina
am fost pe site-ul daewoo dar vreau si o alta opinie de la cunoscatori (posesori).


Aparuse la un moment dat o oferta : Nubira CDX (full option) - 9990 E - inclus TVA.
Si eu ma gandeam intr-o perioada sa imi iau una second-hand, insa m-am orientat spre Opel . Din ce am aflat despre Nubira am retinut urmatoarele: intretinere = o.k., fiabilitate = o.k., confort o.k., consum = nu prea o.k. biggrin.gif
Daca te ajuta cu ceva ,atunci iti urez succes.
eddie
A luat cumnatul meu una 1,8,are dotari bune bune,dar consum mare....Pret 11.900 euro in octombrie.
lucian39835
QUOTE(eddie33)
A luat cumnatul meu una 1,8,are dotari bune bune,dar consum mare....Pret 11.900 euro in octombrie.


Au scos si cu motor de 1,8?
Stiam ca au doar de 1,6.
Ca tot discutam despre Nubira II, piesele de schimb se mai potrivesc cu cele de Opel ?
lucian14
logic ar fi sa fie aceeasi masina cu aceleasi piese...doar imbunatatirile la confort si sigurantza cresc in timp.
poate doar motorul sa fie altul (1,8 i?)... pana acolo insa nu ar trebui sa fie probleme minim 200.000 km
apropos de cand (ce an?) are nubira euro3?
Gica-6
Incerc sa lamuresc un pic: Nubira II euro 3 e facuta la Craiova de la inceputul acestui an si cred ca preturile sunt pe pagina lui Daewoo si la dealeri deci nu asta ar fi problema.

Nubira 3 in schimb, s-a vandut o perioada la noi cu numele de Chevrolet Nubira, acum nu se mai vinde, se numeste Lacetti cu 4 usi... ma rog asa vrea GM. Aceasta poate avea si motor de 1.8 de 122 de CP daca nu ma insel.

Savu, eu am Nubira II, dar nu e euro III, ca e de anul trecut. Am parcurs 25 000 de km cu ea, nimic de reprosat, poate doar mici chichite, bine lucrata, consumul e satisfacator, in nici un caz asa mare cum auzeam. Confort si performante dinamice destul pentru banii astia. Recomand cu caldura.
eddie
Revin cu o rectificare necesara,desi nu e vina mea....l-am pus pe cumnatul meu sa-mi mai spuna o data ce capacitate are Nubira lui....1,8,spune....Sigur?Scoate talonul si citeste ! Surpriza,are...1,6.Deci omul nici nu stia ce masina are....(pe firma)
lucian14
mda...eu nu as cumpara de la el ... sa nu stie ce motor are... poate i-a pus si motorina in loc de benzina si alte traznai + ca a fost pe firma tongue.gif
petre 1
--------------------------------------------------------------------------------

vreau sa cumpar o nubira II euro 3.
va rog ajutati-ma sa-mi fac o idee despre aceasta masina
am fost pe site-ul daewoo dar vreau si o alta opinie de la cunoscatori (posesori).


Mai asteapta putin sa vezi ce se intampla cu fabrica de la Craiova, deja am sesizat o oferta mai bogata la vanzari Daewoo S.H.
lucian14
he he... asta vrea sa fie o soparla?
sa stii ca cele mai bine vandute SH sunt cele fabricate in Romania!
un SH de afara se vinde mai greu si e si mai scump (o sa observi ca o Nubira din germania este mult mai scumpa ca aia din Romania)
James Kilowatt
Nubirele astea au afara alta numerotatie
Nubira 1 e aceeasi

Nubira 2 din Romania e de fapt nubira 1 cu facelift afara. Au aceleasi motoare, de 1.6 si de 2.0L si din 2001 au euro 3, insa ceva mai putini cai.

Nubira 3 din Ro e Nubira 2 de afara. E aparuta in 2003 deja sub numele de chevrolet, si are motoare de 1.6 si 1.8, ambele euro3

Eu am luat una sh zic eu la un pret bun, fara sa fi fost fabricata in Romania. Are climatizare automata, e cu spatele scurt si cu motorul de 2L, versiune care in Ro nu s-a fabricat.
lucian14
Nu-mi place fata la ele (au botul prea lung) gen masini americane vechi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.