Help - Search - Members - Calendar
Full Version: YES!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Supermasini
admin
"We wanted to change the World. With a sportscar." Acesta este sloganul companiei germane YES!, care doreste întradevar sa aduca ceva nou în peisajul auto mondial. Masinile produse de YES! beneficiaza dupa susele creatorilor de motoare fara compromisuri, cu performante deosebite care alaturi de celelate trasaturi ale modelelor - design special, unicitate, sportivitate, traduc emotiile pilotului în pasiune tumultoasa. YES! ofera trei modele cu adevarat insolite;

YES! ROADSTER (motor 1,8 turbo 286 CP, 350 Nm, viteza maxima 264 km/ora, acceleratie 0-100km/ora în 4,2 secunde, acceleratie 0-200 km/ora 12,2 sec)
YES! CLUBSPORT (motor 1,8 turbo 286 CP, 350 Nm, viteza maxima 264 km/ora, acceleratie 0-100km/ora în 4,1 secunde, acceleratie 0-200 km/ora 11,8 sec)
YES! CUP/R (motor 2.0 Turbo, 340 CP, 405 Nm, acceleratie 0-100 km/ora 3,9 secunde)
VECTOR
impresionant....atat pot sa spun.
cand se lanseaza si in romania? smile.gif
Andrei Suzuki
Mie designul nu imi zice nimic...Dar motoarele.... biggrin.gif
Si inca ceva ref la masina din poza a 2-a:mi se pare mie sau acolo in spate are 3 boxe?In spatele geamului.
admin
Da, sunt 3 boxe biggrin.gif ..daca te uiti mai atent arata la fel ca elogo-ul lor.Nu cred ca o sa ajunga in Romania in curand:(
EMaiL40336
neagra , lata , joasa .... un vis pe patru roti
bestiala masinuta
Maff
Bestiala, bestiala, dar tot n-am inteles ce cauta boxele acolo, poate sa asculte si trecatorii o manea ceva.
ncristi
Mie nu-mi place...
krysty
QUOTE(EMaiL40336)
neagra , lata , joasa .... un vis pe patru roti
neagra , lata , joasa... un blestem pt un buciuresti murdar, aglomerat si plin de gropi :tomato:
Maff
Eh, dar este bun pentru zona Baneasa-centru.Dar nu stiu mie imi pare ca seamana putin cu o Mazda.
Laurentiu_007
Pai nu afost facuta pentru drumurile din Bucuresti.Mai bine spus nu a fost facuta pentru Romania blush.gif
Seri
Compania YES produce 70 de masini pe an, care se vand cu vreo 50.000 Euro. Scopul lor era acela de a oferi un model sport pur, fara ESP, ABS, TCS, airbag-uri, sau alte gadget-uri moderne. Nu cred ca monteaza boxe sau sistem audio pe un automobil care aspira la puritate, la fel a fost si cu Enzo.
barbu74023
aspira la puritate?ce fel de puritate?crezi ca o sa ti mai pese de puritate la 250 de km p ora?? gadgeturile alea sunt obligatorii....parerea mea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.