Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Formula 1 pe PC - ce jocuri jucati?
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
Alex-F1
Ca impatimiti ai F1, banuiesc ca unii dintre voi isi mai dovedesc aceasta pasiune jucand si diverse jocuri de F1 (simulare) pe calculator si incercand sa-si verifice "talentul" de piloti luptandu-se cu masinile calculatorului, cu calificari, curse, pitstop-uri etc.....tot tacamul, exact ca in F1, este? Ce jocuri jucati (sau ati jucat) si cam cat de buni va considerati? Ziceti voi mai intai, ca io am intrebat primul, si apoi va zic si io despre mine, caci povestea mea e doar pt. cunoscatori si n-as vrea s-o zic acum, ca poate n-avem pe-aici nici un impatimit al jocurilor F1 pe calculator si as vorbi in vant :argue: Hai, sa va aud......da fara vrajeli de genul "va sparg pe toti la cutare joc" sau alte aberatii de genul asta, fiti modesti, dar spuneti adevarul arigato.gif

Hai pa
ALEX
VECTOR
ultimele jocuri pe care le-am jucat au fost hitman 2 si Rome total war.
astazi trebuie sa-mi aduca cineva NFS underground2 ca pana acum nu am pus inca mana pe el,chiar daca e de mult pe piata.
F1 nu am jucat niciodata si nici nu ma prea atrage,pentru ca nu ma innebunesc nici dupa cursele de formula 1 care intradevar se transforma intr-un "mare circ".
James Kilowatt
GP4. Si nascar e haios, ajungi sa alergi cu masini asimetrice care trag stanga..
petre43065
Salut eu joc F1 2002 la stadiul de PRO pe uscat si AMATOR pe ploaie,ce sa iti spun in mare parte depide de cum iti setezi masina si cum iti faci strategia la PIT,am incercat sa joc si cu cutie MANUALA dar nu am reusit sa rezist prea mult 3este destul de greu sa joci pe ploaie cu cutia MANUALA deci eu nu am reusit sa ma clasez in puncte asa ,dar pe cutie AUTOMATA am castigat destul de mult ,ce nu am reusit sa tremin niciodata este cursa de la Monte Carlo este foarte greu acolo in rest mi se pare un joc destul de bun dar cred ca cel din 2004 este mai bun cel putin ca grafica ,mai loc ocazional Colin 2004 si Toca Tourig Cars,IGI ,nu imi plac strategiile ,cam atat ca vreau sa incep sa joc F1 pa.
Laurentiu_007
Mie imi place foarte mult NFS6 pt. ca sunt masini super sport si imi place cum merg.Se apropie destul de mult de modul real.In acelasi timp imi plac jocurile cu raliuri, in special Colin McRae2005.Nu-mi plac jocurile F1.Ma cam plictisesc
Einar Paul52969
Eu prefer F1 challange `99-2002 ..ala cu Montoya pe coperta pentru cine stie smile.gif
Mi se pare cel mai bine facut joc de F1 pe care l-am jucat..si asta dpdv al stilului de condus.

Pot doar sa spun ca am castigat multe curse si asta cu toate assisturile Off dar lounch control on .Si cu cutie manuala am inceput sa ma descurc bine in ultimul timp...e o chestie de experienta...trebuie sa joci mult si sa ajungi sa stii fiecare curba a fiecarui circuit cu ce viteze si in ce trepte se poate negocia..

P.S. Am jucat si Colin Mcrae 3 si 4 ....le-am terminat la toate nivelele cu gold...si m-i se pare cel mai bun simulator de rally ever built.Mai sunt si alte jocuri...dar topicul este pentru F1...si masini nu pentru strategii si altele din genuri diferite smile.gif
Taff44803
Tot cu F1 Challenge 1998-2002 ma chinui si eu de cateva luni bune. Tocmai mi-am cumparat saptamana trecuta volan cu pedale pt. el; si mie mi se pare un joc care copiaza foarte bine tot ce tine de formula 1; pacat ca nu exista o varianta imbunatatita a acestuia, mai noua.
eddie
Joaca baiatul meu F1 pe PS2 ,varianta din 2004.
Taff44803
QUOTE(eddie33)
Joaca baiatul meu F1 pe PS2 ,varianta din 2004.


PS2? Out of my price range, si nici nu se numara printre prioritatile mele, momentan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.