Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema cu afisarea mesajelor.
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
Nonn
Incepand de miercuri sau joi am observat ca daca deschid un topic care are mai multe pagini nu imi afiseaza toate mesajele, in speta ultimele. Adica daca topicul are sa zicem 400 mesaje, mie imi afiseaza 390 dupa care se termina ca si cand nu ar mai fi postat nimeni din momentul in care s-a ajuns la 390. Daca dau Refresh uneori mi le afiseaza pe toate, dar de obicei nu. Ca sa va dau un ex.: am intrat vineri pe forumul Opel. Pe pagina principala la topicul Astra 2004 scria ca sunt (sa zicem) 390 mesaje, cu ultimul postat cu cateva minute in urma. Deschid ultima pagina si imi apar ca ultimul mesaj ar fi de fapt scris miercuri, iar de atunci nimic. Dau Refresh si, ca prin minune, imi apar inca vreo 5 mesaje inclusiv ultimul (cel de care zicea si pe pagina principala). Scriu si eu un mesaj, il trimit si cand imi redeschide pagina iarasi disparusera ultimele mesaje, inclusiv al meu. Dupa cateva Refresh-uri, cu chiu cu vai, imi apar si acele ultime mesaje. Si o alta chestie din seara asta: la un topic de 6 pagini o deschid pe ultima, dupa care ma decid sa o deschid si pe precedenta. Dupa ce deschide pagina 5, acolo jos unde selectezi la care pagina sa sari automat nu imi mai apare pagina 6. E cam aceeasi chestie ca si cu prima problema.
Dupa problemele care au fost in weekend am crezut ca alea erau cauza si ca acum s-a rezolvat, dar vad ca face la fel.
Apropo, la topicul Astra 2004 imi apare ultimul mesaj de vineri seara, al lui Dragos. Asa e sau s-a mai scris ceva de atunci ca eu nu mai stiu ce sa cred.
G e o r g e
forumul a fost jos peste WE asa ca stai linistit . si mai baga cate un ENTER intre propozitii.
Nonn
Stiu ca forumul a fost jos in weekend dar problemele mele sunt actuale. Chiar in seara asta mi s-a intamplat sa nu imi afiseze vreo 20 de mesaje dintr-un topic, mesaje scrise cam cu o saptamana in urma, citite de mine deja la momentul aparitiei. Asa mi-am dat seama de problema.
VECTOR
si eu am avut o problema azi dimineata. am vrut sa raspund la un mesaj ,am dat "trimite" si mi-a aparut "debug mode line 236"
dar cu toate astea se pare ca mesajul a fost trimis ca a aparut pe forum.
Nonn
Ne baga si pe noi cineva in seama? Problema e prezenta si in seara aceasta deci daca s-a facut ceva in privinta asta nu s-a rezolvat.
admin
Non, nu stiu ce probleme ai tu da la mine totul merge perfect.E adevarat ca mai apari si erori dar din pacate e un bug al phpbb ce care nu prea am cum sa-l corectez.Am incercat sa-l repar si au aparut alte probleme. Banuiesc ca e mai bine sa dai de cateva ori refresh si forumul sa meraga decat sa fie inchis.Posteaza linistit aici orice problema apare pt ca eu le citesc si incerc sa le rezolv.
Nonn
Ok, mersi.
Uite aici niste screenshot-uri ca sa vezi exact problemele.

Problema 1: nu afiseaza toate mesajele, mai sunt inca 12 mesaje (cel putin atatea imi apar mie):
Nonn
Problema 2: nu apare pagina 13 (ultima) a topicului:
Nonn
Rahat! Uite aici imaginea:
Nonn
Si, in fine, problema 3: daca te uiti atent la imaginea anterioara vei vedea ca eram logat si aveam cica 207 mesaje. In imaginea asta nu mai apar logat, desi eram, si am dintr-o data 214 mesaje, desi am peste 250:
Nonn
Cam astea ar fi problemele. Ultima, cu logatul, am observat-o doar in seara asta. O data sunt logat, trec pe un alt forum, dintr-o data nu mai sunt logat. Plus chestia cu nr. mesajelor. Poate reusesti sa-i dai de cap, ca devine enervant sa nu imi pot da seama daca s-a mai scris pe un topic ceva sau nu. Poate imi spui te rog si daca ultimul mesaj de la Astra 2004 e cel de vineri seara care imi apare mie (uneori, cand are chef).
admin
Da, ultimul mesaj e de vineri..iar la mine nu apar erorile alea de care zici.Poate problema e doar la tine.Sa mai posteze cineva daca s-a mai lovit de aceste probleme.
G e o r g e
nonn , incearca sa faci un clearing al borwserului. sterge toate cookiurile si toat cache ul .
Nonn
Am sters toate cookie-urile si toate fisierele temporare de internet. Ce e aia "cache"? Sa vad acum cum merge.
G e o r g e
cache = temporary internet files tongue.gif
Nonn
Am banuit eu ca e asa dar nu eram sigur. blush.gif Oricum, sa pare ca mi-a rezolvat problemele, asa ca multumesc de ajutor. :cheers:

Si asa topic closed! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.