Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina din Germania
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Alecs
M-am hotarat sa-mi iau o masina din Germania.. Pretul este 7000 la particular, ceea ce inseamna ca ma va aduce cu totul pe la vreo 9000.. gresesc? Ce voiam sa intreb.. mi-a zis CristianT odata sa cer inainte nu-stiu-ce act sa-l arat la RAR sa-mi confirme astia ca se poate inmatricula. Cica m-ar scuti de plimbarile de la RAR de dupa ce aduc masina.. more details, please
TINI
Daca la particular e 7000(nu la autohouse), si nu e diesel, atunci te duce la 9000 sau putin peste(cu toate cheltuielile). Asta daca motorul nu e peste 2000 cmc.Pt. inmatriculare trebuie sa fie Euro 3. Sa-ti trimita pe fax o copie a "brief-ului"(carte identitate) unde la rubrica a 2-a vezi ce Euro are.Trebuie sa fie obligatoriu numai Euro 3(nu D3 sau D4 pt. ca s-ar putea sa ai surprize sa nu o poti inmatricula).Iar daca are D3 sau D4 trebuie sa-ti dea si tipul (nu seria ci tipul) motorului pt. o verificare la RAR sa-ti spuna daca corespunde normelor de poluare(Euro 3)- iti da o hirtie.
Daca are Euro 3 nu-ti mai trebuie nimic.
Atentie sa nu iei decit de la neamt, nu de la arabi, turci, rusi etc.
Alecs
ok, ms de raspuns.. sper sa nu fie teapa ca mi se pare prea ieftina masina...
lucian39835
QUOTE(Alecs)
M-am hotarat sa-mi iau o masina din Germania.. Pretul este 7000 la particular, ceea ce inseamna ca ma va aduce cu totul pe la vreo 9000.. gresesc? Ce voiam sa intreb.. mi-a zis CristianT odata sa cer inainte nu-stiu-ce act sa-l arat la RAR sa-mi confirme astia ca se poate inmatricula. Cica m-ar scuti de plimbarile de la RAR de dupa ce aduc masina.. more details, please




Ce masina ??
Sebastian-58
Poti sa afli lista de motoare EURO 3 si de pe site-ul RAR-ului, www.rarom.ro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.