Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masini vechi
Masini.ro Forum > Masini.ro > Retro & Concept cars
v
Masini vechi gen Cadillac Eldoraado (preferata mea) sau Bentley etc pe unde gasesc?
OMEGA
Incearca prin state, si oricum vb cu cei de la Retromobil club romania sau Old timer studio care iti pot aduce masini din usa
Mircea8
Masina asta nu te-ar interesa?

http://www.jiuvalley.com/dodge/

Contacteaza-ma la adresa de pe acel site daca doresti mai multe amanunte...

Mircea
OMEGA
mai nu-ti mai lauda masina, o fi ea frumoasa si arata super dar nu cred ca o mai poti inmatricula
o masina este veche dupa ce are cel putin 25-30 de ani
v
am uitat sa-ti spun anul. Pe mine ma intereseaza in primul rand marca Cadillac Eldorado din 75. E preferata mea. Deci genu asta de masini. A ta e noua , e sport .. nu e genu meu.
Titi
Pentru cel cu Eldorado....du-te pe EBAY intra pe "automotive" este plin de Eldorados .
problema pe care o vei avea va fi :
1.Daca vrei sa faci o transactie trebuie sa devii membru si cu cel putin o carte de credit la activ.
2.Dupa aia vei avea probleme cu piesele de schimb care pentru aceste modele se gasesc majoritatea in California prin diferite depozite de specialitate.
3. Taxele de vama,piesele de schimb,cheltuieli si cheltuieli.....plus transportul din Statele Unite care te va costa cel putin 2000 de verzi pretul depinzind de lungimea masinii si de coasta de unde o cumperi.
Dar daca intr-adevar esti pasionat dupa ce o restaurezi in pofida celor mentionate mai sus vei avea o masina faina care se va aprecia in valoare. Personal as investi in Eldorado decapotabil anul 1972 si chiar si dinainte ,culoarea alba atit in interior si cit si pe dinafara fiindca asta era masina preferata si culoarea preferata a marelui actor John Wayne si dupa restaurare ai putea s-o vinzi la un pret "concret" pentru pusculita ta.
Noroc
v
Inteleg ce spui tu. E cam greu asa, s-o iei din state. Eu ma gandeam ca poate exista si prin Europa modele dinastea. Imposibil sa nu fie. Prin germania mai vazusem niste anunturi. Din state e prea complicat s-o iei.
Atti30422
Sa inteleg ca aceasta este o pagina pentru visatori ?!?
Pe bune acuma,intradevar,in regiunea izvorului Dunarii sint masini americane ramase dupa cetatenii americani stationati acolo din perioada rosie,dar costa si nu numai...INMATRICULAREA .In orice caz ar trebui sa te interesezi la Maria Sa R.A.R. daca nu cumva se pot inmatricula oldtimerele(eu am auzit o vorba,dar nu pot sa confirm din pacate).
Anyway,multa bafta si nervi de otel,vei avea nevoie !
Stefan44439
Dar ce ziceti de acest ElDorado Convertible din '57 fabricat in doar 1.800! de exemplare
A47650
unde as putea gasi un atelier de reconditionat masini vechi in Bucuresti.Am un fiat 850 Spot decapotabil si nu vreau decat sa-mi repare blocul de lumini.
Stefan44439
www.odtimer.ro minim 3000 euri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.