Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stergator pe haion la Solenza (sau nova)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > (Super)Nova&Solenza
Daniel43039
As vrea sa-mi pun montez pe haionul Solenzei mele un stergator. M-am gandit la unul din modelele ce au cursa de 90 grade (gen Laguna). Si-a montat cineva asa ceva ? Doresc un sfat in acest sens.
G e o r g e
in primul rand o sa arate ca naiba.

daca treci peste asta , unde il vrei montat ? prin geam nu poti , deci motorasul trebuie sa iasa prin tabla . cum prinzi motorul ala acolo astfel incat atunci cand inchizi hayonul sa nu cada si el ?

eu zic ca e prea complicat ce vrei tu sa faci .
Florin42855
e interesant ce vrei sa faci - am avut shi eu nova shi am avut ideea asta - problema cea mai mare nu e prinderea ci faptul ca imediat sub luneta nu exista un loc plat pe cre sa se poata prinde piulitza de la axul stergatorului - doar sa gasesti de la vreo ciudatenie de masina mai veche care sa aiba o configuratie asemanatoare (as incerca un renault 11 de exemplu)
bafta shi posteaza daca itzi reuseste
shi oricum nu uita ca totushi e dacie shi nu merita cine stie ce investitie
eddie
Nu stiu daca reusiti,va doresc bafta,dar eu am vazut o Dacie berlina cu stergator pe spate,cred chiar aici pe la funny pictures,cauta-ti si voi...
G a B r I e L
lasa ma omul sa spere macar :) .. daca iti reuseste pune si aici eventual o poza... sa vedem si noi reusita..
mihai38772
Gabi
Am o intrebare : toate masinile alea sunt ale tale personale ??? Sau ale familiei ???
G a B r I e L
astra si golfu` is ale mele (pe numele meu) dar audi si dacia is pe numele lu taicamiu.. dar fac cam acelasi nr. de km cu toate... poate ceva mai multi cu golfu care e de baza... de obicei iau ce cheie apuc.. si dupa aia ma uit ce cheie am luat..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.