Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sfaturi
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Lucas
Salut. Am un tico si daca ati vazut unul pe dinauntru va cam dati seama cu ce problema a de a face. Deci plasticul ala care-i in spate pe care se pun boxele este sustinut de 2 cleme daca le pot numi asa. Acele 2 cleme sustin plasticul sa nu se miste si atunci cand deschizi portbagajul tine plasticul sa nu se ridice dar permite sa se miste in sus. Bun. acuma eu am o clema rupta. si la gropi suna damite la niste boxe cand este basul. Sistemul este la fel ca si la nova mi se pare. Va rog sa imi dati niste idei. Merci anticipat si DRIVE SAFE
Liviu53645
Un suport rupt dintre cele doua care sustin placa de pe portbagaj la Tico, se poate repara folosind o piesa intermediara (poate fi metalica sau nu). Piesa intermediara se pune sub suport si cele doua bucati (rezultate din suportul rupt) se prind cu suruburi de aceasta. Simpla lipire cu un adeziv, nu prea rezista la solicitare si, in scurt timp, se rupe din nou. Dupa reparatia cu piesa intermediara, aceasta nu este vizibila, se vad doar capetele suruburilor, iar imbinarea este destul de rezistenta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.