Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dilema.
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Lucas
Am vazut un BMW ursulet de vanzare. Chiar si pe site-ul asta. Motorul este de 2500 cm3. Proprietarul se lauda ca e impecabila si tehnic si estetic. Acuma vreau sa va intreb oare cat consuma un ursulet cu motor de 2500 cm3 in oras? masina este din 86. Proprietarul a scris in anunt ca are numa 100000 km.
Asa ceva nu cred ca e adevarat.
Acuma as dori 2 raspunsuri. unul la consumul in oras in conditii de condus normal si altul cu forja in oras. merci anticipat de raspunsuri
mike.omega
Motorul de 2500cmc o sa-ti consuma 15-16% in oras asta daca ai picioru drept usor biggrin.gif
Iar 100.000 de km poate i-a facut de cand l-a adus, masina are pe putin 200.000 blush.gif
Mai bine un 318 sau 320 beer.gif
alexandru39868
100.000 de km??? Poate pe o roata si acum fie vorba intre noi cit de bine sa arate una de 20 de ani?intradevar mike are dreptate ,la acest tip de masina se duce benzina din rezervor ca apa din cada.....dar daca ti-o face cadou..............!!!
Andrei Suzuki
Si oricum, acum mai greu gasesti un ursulet care sa fie cat de cat in stare buna care sa nu fie alergat,frecat,rupt in doua.De obicei,un ursulet se cumpara pt a fi modifica,pt ca e super usor de tunat-->deci este si alergat.Dar cine stie...poate ai noroc.
luminita1
motorul de 2500 de bmw consuma 8% de unde ai scos cifrele alea frate
lucian39835
QUOTE(luminita1)
motorul de 2500 de bmw consuma 8% de unde ai scos cifrele alea frate



Poate consuma si mai putzin.....depinde cit o lasi pe liber. bicycle.gif bicycle.gif biggrin.gif


Serios vorbind eu cred ca masina va avea un consum de cca 17-18 in oras. Spun asta pentru ca un 518 din 89 consuma cam 15-16. Motorul este mai mic ce e drept, insa masina este mai grea cu vreo 300 kg.
Lucas
Aveti dreptate baieti. fara suparare, luminita te inseli. i-am trimis un mail vanzatorului si mia raspuns ca suge vreo 15 in oras. Si ce motiv ar avea sa minta? poate de ar fi zis ca si luminita nu l-as fi crezul. Omul e cunstit. E drept ca trebuia sa fie cinstit ca de zicea un consum de 8 si ma duceam sa o cumpar imi dadeam seama ca nu e asa. Deci nu avea cum sa minta. oricum merci de raspunsuri. drive safe.pa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.