Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Astra 1,7 DTI KLIMA motor defect HELP
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
lucian14
Vreau sa repar un motor si nu stiu unde gasesc meseriasi cu preturi decente.
si eventual piese .
Masina are garnitura de chiuloasa arsa si si-a bagat coada un tembel s-o faca...a lasat-o desfacuta si i-a scos si curelele ... poate are probleme si la supape naiba stie... motorul calat? blink.gif
nu e masina mea... vreau s-o cumpar si nu stiu daca sa ma incumet in starea in care e arigato.gif !
lucian41907
In functie de pretul masinii trebuie sa te hotarasti daca merita sa o repari. Iti recomand sa schimbi motorul. :wave:
eddie
Parerea mea,daca te pot ajuta cu ceva,este ca nu se cumpara o masina in stadiul asta...Poti avea probleme cu un motor si daca il vezi ca functioneaza,dar asa ceva nu am mai auzit,doar sa fie vreun chilipir ?!
lucian14
Chilipir hmmm... nu stiu daca e... masina trebuie adusa de afara... este model 2002 cu toate optiunile si costa cam 5000 euroi + transp si taxe.
nu pot sa-i pun alt motor ca nu e trecuta prin rar ...deci trebuie sa-l repar pe asta si apoi sa-l schimb... cred ?! :evil: daca nu e bun...
are si carte de service tot... e primul proprietar (cam tembel daca a reusit s-o dea in fiert .. are 160.000 km)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.