Help - Search - Members - Calendar
Full Version: as vrea un sfat....
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
iulian42012
As vrea sa-mi spuneti daca este recomandat sa-mi iau un Logan la 8000 Euro, nou, cu toate optiunile, motor de 1.6 sau sa ma gandesc la ceva la mana a doua....Mi-as dori un ASTRA Classic 2 !

Tin sa precizez ca nu ma prea pricep in mod deosebit la masini !
Va rog mult daca ati putea sa ma ajutati ca sunt intr-o mare dilema...
eddie
Iti spun eu ca nu are toate optinile.....(cauta detalii tehnice da la o masina straina si va avea mai multe dotari).Parerea mea e sa iei altceva.Comparativ cu o berlina,Loganul e Super masina.Comparativ cu alta masina straina,poti spune ca nu are decat o calitate.....ieftina,dar s-ar putea sa ai si o surpriza cu consumul,te uiti la pretul mai mic si sa vezi dupa aia bani la benzina....Motarele din dotare nu au fost concepute pentru caroserii asa mari.Eu am avut pe mana un Logan de teste al unui director de Dacia Service dintr-un judet din tara,vreo 8 zile.Cu motorul de 1,6, demarajul este mai slab decat la ce am acum de oras, un Clio Bicorp de 1,5 si culmea pe motorina....De consum nu-ti mai spun,comparatia este la fel ca cea cu berlinele si masinile straine.
adrian41198
Iulian, intrebi de Logan 1,6 apoi spui ca-ti doresti Astra clasic II. Pai diferenta de pret este cam mare. Mai bine intrebai daca merita doua Logan sau Astra II.
Asa cum spunea si Eddie, Logan-ul merita luat in calcul doar cand vrei sa blochezi cat mai putini bani altfel ...
Daca ai cash te orientezi spre SH dar trebuie sa fii atent.
iulian42012
bine va multumesc mult pentru sfaturi mi-ati de mare folos...In schimb, m-am hotarat la un Opel vectra din 2000, cu 50.000 km ! Sper sa nu fiu dezamagit de alegerea facuta ! Inca o data multam !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.