Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mercedes sau BMW ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
V l a d u t z
Am un prieten care se comfrunta cu o problema ...
El are 20 000 EURO si nu stie ce sa isi cumpere

Mercedes C220 CDI Avantgarde din 2002,95000 km,5 viteze,navigatie,143 CP deci FULL sau BMW compact din 2003,150 CP,50000 km,navy,FULL
Astept pareri .
G e o r g e
BMW , desi e un pic mai mic , are jumatate din km mertzului si este dintr-un an mai nou . asta daca ambele sunt ok masinile.
mike.omega
Subaru Legacy, motor boxer de 2 litri si 128CP(aspirat normal) cu awd si toate dotarile de bun simt ale unei masini la 18500CIP, sau cel putin asa scria intr-o revista blush.gif
G e o r g e
alea sunt masini SH.

pt masini noi : suby legacy 2.0

2.0 138 cp,
demaraj 10.7 sec ,
vit max 197
consum meidu 9.3

cine stie cunoaste biggrin.gif
mike.omega
Pai normal ca noua biggrin.gif biggrin.gif
V l a d u t z
Da si cat costa taxele la subaru ?
G e o r g e
conteaza ? blink.gif pana acum leasingul era solutia . asteptam sa vedem cum e cu noua lege smile.gif
sandman
BMW ...e mai sportiv si mai usoara, asa ca fuge mai repede. si e si mai noua.
Grigore32898
98000 km nu sunt multi pt Mercedes mai ales motor diesel dar 5 viteze ..esti sigur???? Acum depinde si ce vrea comfort sau sportivitate ..eu am un C 200 Kompressor si pot sa spun ca unu cu un C220 CDI Sport mi-a vazut teava biggrin.gif ..depinde comfort sau sportivitate
Dudau40071
Mda stiu cum e situatia si eu sunt exact in aceeasi situatia dar fii atent ca eu era sa iau o tapa mare de tot cu bmw...Deci...cu 20 de mii iti iei un mercedes din 2003 ,bmw sau audi A6 din afara daca stii sa te descurci..Iti dau un sfat ...nu ti lua masina adusa de afara pt 99,9% sunt tape si faza misto e ca nu ai cum sa le verifici nici la service...In primul rand daca vrei sa te risti sa ti iei masina adusa de afara sa nu ti iei niciodata cu GPS pt ca astea cu GPS sunt masinile pe care nemtii si le iau pt drumuri lungi...Eu era sa mi iau un BMW din 2003 full option gata inamtriculat cu 17 mii de euro cu numai 80 de mii de km...si am aflat din sursa sigura ca de fapt are 220.000 de km iar la noi in romania nu exista nici chiar la reprezenta testere asa de performante incat sa citeasca valoarea corecta a km sau mai bine zis sunt asa de bine masluite incat nu ai sa ti dai niciodata seama cati km au...cel putin nu la noi.Oricum masina mergea super impecabil era vb de un 520d...Ai grija ce faci cu banii astia ca daca te chinui un pic iti iei masina adevarata...Culmea ca am aflat si cat a costat masina respectiva in germania 9.000 de euro si eu as fi dat 17.000.Era ceva tapa asa ca fii atent si nu pune botu ca la km de genu 80-110 mii pt ca aproape toti fac marlanii...Bafta..si cine stie poate ne vedem in germania eu plec peste 3 saptamani
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.