Help - Search - Members - Calendar
Full Version: benzina se ieftineste, motorina se scumpeste
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Nazareno Gabrielli
Petrom modifica preturile la carburanti, de maine.

Toate tipurile de benzina se ieftinesc cu 200 de lei/l.

Motorina se scumpeste cu 600 de lei pe litru.

Pretul gazului auto ramane acelasi.
Andrei Suzuki
Foarte bine.Sa o tina tot asa.
Dan27
smile.gif))naspa
Andrei Suzuki
Ai diesel? tongue.gif
HalbaSus
bagami-ashi sad.gif... scuzati limbajul... daca as sti ca o sa mearga in ritmul asta (desi stiu ca nu o sa mearga...) atunci maine as vinde dieselarul si mi-as lua un V8 supraalimentat. :bash: :minigun: :bandit:

Cert e ca in curant ambele se vor scumpi (EU 'n stuff)... oricum dieselul este mai economic nu datorita pretului mai scazut al carburantului ci a consumului scazut al masinii... deci tot faci economie cu dieselul...
Dan27
da,am diesel
eddie
:evil: Eu am 2 diesel-uri, dar nu conteaza, la cat de putin consuma. Se joaca astia cu preturile ca si la valuta, sa nu-i credem...
Vasile26083
Eu i-am auzit pe cei de la guvern mai demult spunand ca mai trebuie sa scumpeasca cu 40de euro tona de motorina si cu 15euro tona de benzina.

Oricum socul cel mare va fi de 1 Aprilie, cand vom avea o scumpire semnificativa a carburantilor.
eddie
Ramane de vazut in continuare,nu am auzit sa saraceasca cineva din cauza asta.
adrian-551
da, a fost frumos 2 saptamini band.gif , ca de luni, 14 martie iar ne obliga sa mai bagam mina adinc in buzunar. :argue:
e interesant sa vedem cu ce pret mai luam noi benzina de 98 blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.