Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW 525d 12 2000
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 5
Paul41308
Intentionam sa-mi cumpar o masina noua de pana in 14800 E(Citroen, Skoda,...),dar am gasit zilele trecute la un vecin care are 52 ani un BMW 525d 12 din 2000,cu 92000 km parcursi,negru metalizat,pedale si schimbator sport, ABS,EBD, etc. ,climatronic, sonorizare cu 4 boxe si cd-player,reviziile facute toate la timp si la BMW.Este primul proprietar si cere 14000 discutabil.De cand am vazut-o mi-am luat gandul de la altele...Ce parere aveti bmw-istilor si voi toti ceilalti soferi.Cat de mult credeti ca mai pot scoate la pret?
Andrei15
Eu zic sa o iei. Ce mai stai? Daca intr-adevar e asa merita. Eu sapt trecuta am luat un 525d, cu pachet M pe el si merge super.Decat o masina noua mai mica, mai bine un BMW care e chiar o 'masina'.
geeoo30
si eu zic sa nu mai stai pe ganduri, pretul mi se pare ok, iar optionalele standard la modelul asta sunt destul de multe.
Fa o tura cu ea si dupa dute si vezi ceva masini noi la banii astia si ai sa te hotarasti mai repede.
G e o r g e
ai bani sa o intretii?
Mariacu
Eu zic sa-i faci o verificare sa vezi in ce stare se afla si, daca corespunde, sa nu mai stai pa ganduri. 14,000 este un pret mai mult decat rezonabil pentru o asemenea masina, mai ales ca nu a avut decat un singur proprietar care presupun ca a avut grija de ea. Iar la cei 52 de ani ai sai nu cred ca a calcat-o sau si-a batut joc de ea.... Este adevarat ca intretinerea este putin mai costisitoare in comparatie cu alte masini dar la banii astia si la istoria ei este un chilipir cu care rar te intalnesti biggrin.gif
cosmin45741
pai intretinerea e un pic mai costisitoare daca o faci la reprezentanta...dat fiind faptul ca nu mai ai garantie, poti sa o faci unde vrei si nu la preturi aberante
geeoo30
ce inseamna costisitor? cat e schimbul de ulei in general?
La 525d am schimbat ulei 0-40w castrol, filtru aer, filtru mot, filtre polen cu 6 mil, cu manopera gratis ca am luat totul de la service-ul respectiv.
Pt o data la 20000km nu cred ca e mult si ai masina...
Radu-266
Daca masina e in stare buna din punct de vedere optic si mail ales tehnic merita banii. Vezi ca din start va trebui sa bagi citeva sute de euro in ea pentru ca la kilometrii astia trebuie schimbata cureaua de distributie.

Verifica in special cum sta cu bucsile, pivotii, amortizoare, deobicei masina fiind rulata aici s-ar putea sa aiba probleme. Am 2 prieteni cu BMW-uri (serie 3) care in garantie fiind cel putin din 20.000km in 20.000 sunt cu ele in service pentru diverse bucsi (unul a schimbat chiar si caseta de directie) din cauza drumurilor noastre.

Una peste alta e o masina misto !
geeoo30
terminati mai cu atatea curele de distributie, la bmw e pe lant si se schimba de la 500.000 incolo daca face urat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.