Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Schimbare luneta (dezaburitor)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > (Super)Nova&Solenza
florin41464
Posed o Dacia Solenza 1.4 MPI Rapsodie de 1 an si 4 luni; de ceva timp am constatat ca ultimele doua fire de jos ale dezaburitorului nu functioneaza, am fost in service (reprezentanta) si s-a observat ca lipseste o bucatica buna din partea principala stanga a firului; cu alte cuvinte trebuie schimbata luneta. Intrebarea care se pune este: oare nu va ploua pe langa garnitura ?.
Dinu33295
Din cate imi amintesc eu se gasea de cumparat 'fir metalic' care poate inlocui sectiunea lipsa - asta ca sa nu mai schimbi luneta si sa dai in alte probleme. Cel putin mie mi se pare cea mai simpla rezolvare ... nu stiu insa daca si tu esti de acord cu ea
FESTINA
Am patit si eu chestia asta, la o dacie pe care o aveam, pentru a nu mai posta de doua ori acelasi lucru am sa i-ti dau link-ul.

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...&highlight=

Si fac treaba buna eu am fost foarte multumit, si daca bineinteles esti prin bucuresti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.