Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Astra H vs Ford Focus 2
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Marian41045
Eu inca nu pot compara aceste masini. Opelul l-am vazut dar Fordul inca nu a aparut. Lansarea in BV cica e la mijlocul lunii.

Voi ce parere aveti? Care se merita?
Munteanu39641
Am vazut noul Focus 2, eu zic ca il intrece pe Opel Astra. Nu stiu date tehnice.
Dar asta e parerea mea. Si la pret, cred ca Focus are un pret mai bun decat Astra.
V l a d u t z
Mie imi place mai mult opelul .. Dar la pret nu stiu daca il bate pe Ford poate...
eddie
Noul Astra l-am testat, e super, nu stiu daca Fordul Focus poate sa-l intreaca pe acesta, macar la pret, ca banuiesc ca si acesta va avea ceva dotari si performante.
Andrei Suzuki
Bai da Focusu asta cand apare? Eu inafara de vreo 2 poze de cand era concept n-am vazut nimic..nimic...
V l a d u t z
Eu zic ca a aparut .. Uitati aici o poza sa va lamuresc smile.gif
Andrei Suzuki
Eu n-am zis ca nu a aparut.Doar am intrebat cand apare.Arata bine,dar parca astra h arata mai bine..
V l a d u t z
Eu ti-am aratat poza cu ford acuma fiecare cu gusturile lui .Ori opel ori ford smile.gif
James Kilowatt
Eu l-am vazut... din fata arata bine, spatele asa si asa.
Dieselul e acelasi ca peugeot 307 (de fapt, toata masina) asa ca as alege Opel (cu dieselul Fiat) smile.gif
Munteanu39641
Am vazut sapt trecuta un TIR care duce numai Focusuri 2. Arata bine, n-am ce zice, doar spatele e modificat, partea frontala a ramas cam aceeasi. Deci nu s-a schimbat prea mult. In schimb la noul Opel pot zice ca e diferenta mare intre actualul si vechiul Astra.

Designul masinilor este si va fi intotdeauna o chestie subiectiva!
La motorizari e altceva. Acolo se face diferenta intre masini!
Ionut4
la motoare diesel stiu de colaborarea cu PSA insa nu am inteles de la MR28 chestia din paranteza cu "ca toata masina", focus2 e de fapt 307 ?
Marian41045
Fratilor mie imi place Ford Focus. E liderul clasei din cate am auzit eu. Deja mi-am dat comanda sper sa-mi vina cat mai repede.
James Kilowatt
QUOTE(Ionut4)
la motoare diesel stiu de colaborarea cu PSA insa nu am inteles de la MR28 chestia din paranteza cu "ca toata masina", focus2 e de fapt 307 ?


Nu sunt identice, insa au foarte multe elemente legate de sasiu, suspensii etc in comun pe langa motoarele diesel.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.