Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BUY-BACK
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
dany34049
salut....vreau sa vand un hyundai care e in leasing..in afara de starforum mai stie cineva o firma care are buy-back pt orice marca ?

merci
Laur007
www.bdt.ro
dany34049
din pacate ei nu ofera sistemul buy-back pt masinile care sunt in curs de leasing/rate.
adrian41198
Incearca si la Renault, mai exact IPSO Otopeni.
dany34049
asta insemnand sa dau hyundai-ul ca avans pt o masina renault?sau doar o cumpara si cu asta gata?
adrian41198
Orice dealer care accepta sistemul buy-back iti va oferi o masina a lui in schimbul celei oferite. Cel putin asa stiu eu. Mi se pare si logic/normal, altfel care ar fi avantajul lor!?
Despre Ford ti s-a sugerat, deja. Normal ca acolo ti se va oferi un Ford. :angel:
dany34049
da asa e...doar ca m-am expirmat eu aiurea....vroiam sa zic de firme care cumpara masini chiar si in leasing/rate. Am sunat si la Ford doar ca ei nu accepta masini care sunt inca leasing/rate. starforum iti cumpara masina decat daca leasingul este la tiriac leasing. La porsche o sa fie valabil buy-backul incepand aproximativ de luna viitoare....

multsam.
eddie
Din cate stiu eu,sistemul buyback functioneaza cu o singura conditie...sa fie masina ta si sa fie achitata.Asta ca sa fi fraier cu acte in regula.Asa gandesc ei,nu intentionez aici sa te jignesc,doamne -fereste,vreau doar sa incerc sa te ajut cu un sfat.In rest....ei ar vrea sa vrei sa scapi de masina, sa te grabesti sa o vinzi pe oricat daca se poate....si iti ofera un pret cu in jur de 500 de euro mai pretul cu care o vei gasi a doua zi la vanzare....Cam asta e sistemul buyback :puke: Mai bine o achiti sau dai ratele cuiva,sau iti bagi piciorul in ea pana o achiti integral,exista o multime de posibilitati......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.