Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cielo executive nou gpl.merita?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
vlad41255
vreau sa-mi cumpar un cielo executive gpl nou.ce parere aveti despre aceasta masina?e buna?cat costa reviziile?cum e serviceu?
dragos28836
parerea mea e ca as lua inca un cielo nou daca ar avea abs si airbag...

gpl-ul e super bun pe cielo, eu am o instalatie italiana. instalatiile pe care ti le pun astia am impresia ca-s de craiova sau turcisme.

cielo pe gaz iti ia in oras undeva pe la un 10 poate 11 depinde cum mergi si cat e de frig, gandeste-te ca litrul e 18.000...

daca iti iei un cielo nou si-i pui tu gaz in alta parte castigi cateva sute, dar pierzi garantia la motor.

service-ul la instalatiile astea de "fabrica", am inteles ca defapt alta firma le pune si nu fabrica, e foarte greoi. am un amic care are un cielo gpl si a avut o problema relativ simpla la o garnitura la instalatie. i-au scos garnitura si nu a putut folosi gpl-ul vreo 3 saptamani pana si-au amintit sa-i trimita o garnitura de la craiova... astia au in service instalatii, dar nu le dezcompleteaza.

in rest fiabilitate cat incape

succes
vlad41255
merci.dar reviziile cum sunt?cam ce implica si cam cat costa fiecare?
lucian14
Eu sunt adeptul second hand!
Nu te freaca aia cu reviziile cum vor muschii lor. Potzi sa-i pui singur gazul.
Masina iese mult mai ieftina...samd
Oricum daca citesti topicul Cielo Coreean vs. Romanesc te sperii.
Reviziile sunt totusi omenesti fatza de alte marci.
Bafta (eu nu cred ca-mi mai vand coreeanca tongue.gif)
eddie
Eu as prefera Cielo normal,nu pe GPL. Am o colega care a vandut un Cielo Executive si a luat o Solnita :bash: si culmea ca spune ca e mai multumit de asta..Danila Prepeleac in varianta feminina ! band.gif
lucian14
normal ca e mai multumita...
e doar femeie... si solnitza e mai mica si mai vioaie si mai saltareatza blush.gif
eddie
Deci,alege un Cielo GLE in concluzie.....
petre43065
da ' cat costa asta pe GPL ???
eddie
Daca ala standard e 7000 de euro, o fi si ala GPL vreo 9000 daca nu mai mult ?! Exact la Gpl nu stiu....
lucian39835
[quote="lucian14"]Eu sunt adeptul second hand!
Nu te freaca aia cu reviziile cum vor muschii lor. Potzi sa-i pui singur gazul.
Masina iese mult mai ieftina...samd

BRAVO !!!
Cind te duci la revizie si iti schimba uleiul, filtrul de ulei, filtrule de aer, si cam atit, si iti cer 12 milioane (toate astea costa de fapt pina in 1,5 milioane), te poti gandi cu placere ca cei care au masini mai de soi platesc mai mult . :minigun: biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Asa , daca nu ai treaba cu garantzia, o poti rezolva mult mai ieftin si chiar mai bine. SH - cel mai bine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.