Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cit de curata (exterior) este masina dvs ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
f1anatic
ATENTZIE: Jag-Fan, Andrei Suzuki, George...

este vorba de o alta bestie de Subaru Legacy GT !

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=665309

Am ramas socat cind am vazut pozele astea. Masina este a prietenului meu Marc (screen name !S4) iar pe omul care a facut "job-ul" l-am intilnit de citeva ori la intilnirile Subaru. Deja trebuie sa string bani pt. o asemenea investitzie...vine primavara acum si masina trebuie sa arate HOTTTTT !
V l a d
Frumoasa masina!!! Si cand ma gandesc ca a mea nu a mai vazut furtunul cu apa de cam 4 luni... nici nu se mai vede vopseaua... e un munte de noroi biggrin.gif biggrin.gif
G e o r g e
pozele refuza sa se incarce la mine desi am o banda de 256k aici sad.gif

mai ... eu pregatesc masinile si de vara si de iarna. merg la o spalatorie langa mine unde le tratez cu ceara de 2 ori pe an si cu tot restul de solutii pentru o vopsea cat mai frumoasa wink.gif
guerilla
incredibil.
stau si ma uit la poze si nu-mi vine sa cred ca o masina poate arata asa si in afara showroom-ului.
dar solutiile de curatat cat au costat? asa, aproximativ.
Dan27
nu are rost sa vorbim.Noi suntem in Ro unde dupa 1/2 ora masina iti e din nou cu noroi.Dupa ce sa o mai speli ma intreb uneori,mai ales acum cu vremea asta?
Andrei Suzuki
MI-e frica sa ma uit.
f1anatic
QUOTE(f1anatic)
QUOTE(CristianT)
incredibil.
stau si ma uit la poze si nu-mi vine sa cred ca o masina poate arata asa si in afara showroom-ului.
dar solutiile de curatat cat au costat? asa, aproximativ.


Am sa intreb. Nu am idee...cu toate ca cred as zice macar 25 de dolari. Si cred ca manopera...inca 25 ?

Oricum...avem o spalatorie manuala linga noi...unde itzi potzi spala masina singur, cu echipamentul lor. Am spalat-o si noi acum 1 sapt...numai cu jet de apa. Nu cu peria ca poate zgiriem vopseaua. Apesi un buton...vine jet cu sapun, apesi altul vine apa limpede, si pe unul care vine ceva juice ca sa faca masina sa luceasca.
Nonn
Aproape ca-mi pare rau ca nu mi-am luat masina neagra! Aproape, dar nu chiar! biggrin.gif Oricum, arata fantastic. Ce pacat ca la noi nu exista curatenia necesara sa-ti arate masina asa mai mult de 1 ora! :furios:
Aveti idee ce solutii de la noi ar putea avea cam acelasi efect? Indiferent de pret, mi-ar placea sa o fac sa arate asa macar cat sa-i fac niste poze. Spume de spalat, ceara, solutii pentru geamuri am vazut. Ceva pentru jante nu, poate n-am fost eu atent. Ce ziceti? Deocamdata n-am nici camera digitala dar macar sa-mi fac planuri!
madalina
Non, oricand ai cel mai mic regret ca nu ai luat masina neagra, ti+o arat pe+a mea. Dupa ce am lasat+o o yi intreaga la spalat interior, inclusiv tapiseria, exterior, polishare, ceruire, uscata cu tunel de aer, spala cu spuma activa etc etc, am parcat+o si in jumatate de ora aveam deja un strat de praf de cativa mm pe toata masina...

Cei de la expert auto se lauda ca sunt cei mai buni, dar nu am testat.
Nonn
Cum spuneam, nu-mi pare rau ca nu e neagra! Mi se pare ca arata mai bine rosie, dar ideea era daca e posibil sa o facem sa arate asa macar pentru o jumatate de ora in care sa nici n-o misti, cat sa-i faci niste poze si sa visezi ca daca ai trai intr-o tara mai curata ar putea sa arate asa mai tot timpul! A ta cum a iesit dupa tot tratamentul ala, lucea ca aia din poze? Oricum, nu stiu unde as putea sa fac asa ceva in Timisoara si ma intereseaza sa o fac singur cu produse cumparate din magazin.
Nazareno Gabrielli
@ fanatic
Pai, ce-ar fi sa ne zici si noua ce i-a fcaut omul la masina ca sa arate asa.

A dat vreo ceara, vreun polish de luciu?
Nonn
QUOTE(Mircea KDT)
@ fanatic
Pai, ce-ar fi sa ne zici si noua ce i-a fcaut omul la masina ca sa arate asa.

A dat vreo ceara, vreun polish de luciu?


Chiar la inceputul topic-ului scrie ca a folosit:

QUOTE
Car got wiped down with a Quick Detailer and a Micro Fiber cloth.
Paint was cleaned with Dual Action Cleaner and Polish
Topped with Meguiars NXT Tech Wax
Windows got cleaned with Stoners Glass Cleaner
Tires got MEguiars Hot Shine dressing


Deci a folosit polish, ceara, solutie pt. geamuri si pt. jante. Sunt curios ce produse de la noi ar putea avea acelasi efect.
Andrei Suzuki
Poate ca iese asa cu mai multe produse.Intrebarea este cat tine? Si daca merita sa dai o groaza de bani si sa dureze 30 min-1 ora de mers prin bucuresti.Mai ales vara cand se stie ce praf e.
Nonn
Eu as da poate vreo 2 milioane chiar si pentru 30 min., cat sa o imortalizez, desi ar tine doar pana la primul drum.

Andrei, 1000 de mesaje! Felicitari! Mai ai un pic si o depasesti pe Madalina care e moderator!
Andrei Suzuki
Merci Nonn.Chiar daca arata bine acolo,cifra aia,nu prea ma incalzeste cu nimic.Dar recunosc ca imi place. smile.gif Oricum, nu asta conteaza cel mai mult...
f1anatic
QUOTE(Mircea KDT)
@ fanatic
Pai, ce-ar fi sa ne zici si noua ce i-a fcaut omul la masina ca sa arate asa.

A dat vreo ceara, vreun polish de luciu?


Man...come on...potzi sa citesti si singur.

Andrei, te-ai uitat deci pina la urma ? Ai biruit frica ? Bravo.
Andrei Suzuki
M-am uitat...intr-un final.Faza tare e ca exact dupa aia am fost sa iau ceva din masina. biggrin.gif si cand am vazut-o cat de murdara e... :x
mike.omega
Super misto pozele, asta inseamna masina curata! bine a mai contat si peisajul :angel:
Apropo de legacy-uri, am vazut unu arginitiu sapt trecuta la mine in curtea scolii... superba masina, nu era GT biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.