Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SUPER CLIPURI !
Masini.ro Forum > Discutii generale > Mass Media
Laur007
Ce ziceti de reclama asta ?

www.c4.citroen.fr/video.html
Alecs
biggrin.gif e tare.. la fel ca si cea cu robotelul care danseaza
V l a d u t z
E misto reclama :)da e mai frumoasa aia de la TV
Vasile26083
Cele mai frumoase reclame tot fiatul le are:

Panda 4X4: http://www.fiatpanda.ro/4x4/index.html de aici linkul pe gadget&spot si apoi TV spot

sau
Doblo: http://www.fiatdoblo.ro/ linkul distreazate-cu doblo
V l a d u t z
Mie tot nu imi plac astea de la Fiat (bine acuma da mie nu imi plac nici Fiaturile smile.gif ) oricum sunt mai frumoase de la Citroen
Vasile26083
QUOTE(V l a d u t z)
Mie tot nu imi plac astea de la Fiat (bine acuma da mie nu imi plac nici Fiaturile smile.gif ) oricum sunt mai frumoase de la Citroen


Nu-i vorba daca iti plac fiaturile sau nu, aici vorbim de clipuri.
Ce poate fi frumos la reclama citroen? Ce iti place la robotul care danseaza, cu ce te incanta?
De ce ti-a placut asa de mult sa vezi o multime de componente electronice (tranzistori, condensatori) care misuna pe langa un citroen?
Mie imi plac citroenurile ca masini, dar clipurile astea chiar nu imi plac.

Altfel, mie mi-a placut foarte mult reclama la passat cu tipul care bea din benzinarie din galeata de spalat parbrize. Desi nu-mi place designul de la passaturile mai noi, trebuie sa recunosc recunosc ca reclama a fost foarte reusita.

Si cele 2 reclame la fiat de care am zis mi se par chiar bune. Mi-ar fi placut oricum clipurile chiar daca ar fi fost vorba despre alta masina.

Iar reclamele de la toyota sunt chiar foarte slabe, pe mine chiar ma enerveaza la culme cateva.
Nazareno Gabrielli
Vasile las-o mai moale cu reclamele.....

Iti respect parerea ca-ti plac sau nu unele reclame, dar sa afirmi ca ultima campanie de la Toyota e slaba inseamna ca nu prea te pricepi....


Daca vrei te invit pe un forum de publicitate, unde poti sa te informezi si sa judeci cat de cat dupa niste criterii o campanie sau o anume reclama...
Desi e destul de greu, fara sa cunosti cateva notiuni specifice domeniului...

PS. Toyota a avut una dintre cele mai bune campanii publicitare din ultimul an, la masini.....
Vasile26083
Or fi reclamele de la toyota eficiente (prind la public) dar tot slabe sunt.
La fel poti zice de manele. Sunt profitabile dar ca valoare tind spre zero.

Atentie, vorbesc despre reclame si nu despre masinile toyota, sa nu se interpreteze iar.
Nazareno Gabrielli
QUOTE(Vasile26083)
Or fi reclamele de la toyota eficiente (prind la public) dar tot slabe sunt.
La fel poti zice de manele. Sunt profitabile dar ca valoare tind spre zero.

Atentie, vorbesc despre reclame si nu despre masinile toyota, sa nu se interpreteze iar.


N-ai dreptate.....Insa nu vreau sa incerc sa te conving....

Reclamele pe care le poti considera gen manea, sunt de ex alea care folosesc in mod vulgar sexualitatea.

Sexualitatea este des folosita in reclame pentru ca prinde la public.
Insa unii o fac prost de tot......

Iti zic, daca vrei sa te informezi pe domeniul asta pe invit pe un forum de specialitate....Dar iti zic, acolo disputele sunt mult mai acide decat aici.....stiu eu....poate o sa-ti placa mai mult.....


:smoke:
Andrei Suzuki
Pe mine singura reclama de la Toyota care pur si simplu ma enerveaza este ultima de la Corolla.Cu aia din padure care sunt atacanti de monstrii aia.Defapt nu reclama e enervanta,ci vocea lu ala.Imi vine sa sparg televizoru cand il aud. :boxing:
Maff
Haioasa, dar in acelasi timp penibila a fost si reclama cu Touaregurile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.