Help - Search - Members - Calendar
Full Version: corsa nou
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Corsa / Meriva / Tigra
suciu39588
salutare!
tocmai am achitat avansul pentru o corsa 1.3 diesel 70cp. si acum sunt in asteptare.
as dori sa stiu si parerea altora despre masinuta asta
Va multumesc
Iulian42980
cu parere de rau te anunt ca avem 7 corse 1.3 CDTI 70 CP la firma,si toate au probleme cu caseta de directie.La denivelari mici(piatra cubica de ex) in partea din fata stanga se aude un zgomod destul de enervant.Solutia celor de la service a fost de a veni cand se accentuaeza zgomotul la ei si sa stranga,probabil, cuplajul de la volan sau nu stiu ce altceva.La vreo 4 sunt probleme cu pedala de ambreiaj, care "haraie" cand este apasat.Eu unul am avut treaba asta si s-a rezolvat de la sine!!!!!Iar ca sa nu te intristez chiar foarte tare,se mai aude si un zgomot la curea, cateodata (un fluierat)care nu este inca rezolvat.Masinile au intre 14.000 si 33.000 km ,au revizii la din 10 in 10 mii Km , iar aceste 3 probleme INCA EXISTA.

Toate aceste lucruri le gasesti chiar la masina de drive test a dealer-ului.
G e o r g e
corsele au intr-adevar ceva problema la cutiile de directie . se slabeste nu stiu ce garnitura de teflon parca din cauza gropilor. singurul lucru care se simte este acea bocanitura . nu exista nici un pericol . ca o nota personala , saracele masini au fost chinuite RAU DE TOT , deoarece in mod normal incet sa dea semne de oboseala (casetele) dupa vreo 30 000 km .

dar este din cauza DRUMURILOR !!!
Mihai 36955
Nu am CORSA, nu am condus-o, nu stiu nimic despre ea, dar am un IGNIS DDiS cu acelasi motor ca al tau, in fonda SUZUKI IGNIS este un fel de CORSA, ma refer la unele componente identice cum ar fi: volanul, cd player-ul, display-ul INFO si alte nebunii, platforma nu stiu daca este aceeasi, in fine revin la motor, mie unul mi se pare de nota 20, trage bine, consuma putin, e vioi, este un motor reusit. De asemenea acest motor il mai gasim si in vitrina si la FIAT PANDA.
Marius43202
Salut!
Eu am un Opel Corsa 1.3 DTi, si are 11.000 Km. Pana acum, nu am avut nici o problema cu masinuta (care sa fie din cauza ei biggrin.gif). In ceea ce priveste acea bucsa de la caseta de directie, de care vorbeste mai toata lumea, am inteles ca aceste problema s-ar fi rezolvat pentru automobilele produse in ultimul timp. De consumat, consuma putin. In localitate, cons. cca. 5,2l/100 km in conditii de vara, iar in iarna mi-a luat in jur de 6l/100 km. In afara, la o viteza medie de 100 km/h, am avut un consum de 4 %. Eu sunt multumit de ea, si cred ca ai facut o alegere buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.